فر را روی درجه ۳۵۰ روشن کنید تا گرم شود، یک ظرف مستطیل ۲۳ در ۳۳ سانتی متری را چرب کنید و آرد بپاشد. ته ظرف را کاغذ روغنی بگذارد و روی آن را هم چرب کنید و آرد بپاشد. توی یک کاسه، آرد را با بکینگ پودر و نمک مخلوط کنید.
با همزن کره را با 3/4 پیمانه شکر آن قدر بزنید تا مایه نرم شود. تخم مرغ ها و زرده تخم مرغ ها را یکی یکی به مایه اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. وانیل را اضافه کنید. مخلوط آرد و شیر را کم کم و یکی در میان اضافه کنید. به نحوی که اول و آخرین مرحله آرد باشد. مخلوط را در ظرف بریزید.
کیک را بپزید تا یک خلال دندان را که در آن تست می کنید چیزی به آن نچسبد، حدود ۳۰ تا ۳۵ دقیقه. کیک را بگذارید توی ظرف حدود ۱۰ دقیقه خنک شود، سپس آن را روی یک توری بر گردانید و بگذارید تا کاملا خنک شود. کیک رو افقی به دو قسمت تقسیم کنید و قسمت پایین را روی ظرفی که می خواهین سرو کنید قرار دهید.
توی یک کاسه، توت فرنگی ها را ورقه ورقه کنید، و 1/4 پیمانه شکر رویش بپاشید و بگذارید چند دقیقه بماند. پودر ژلاتین را در ۳ قاشق غذاخوری آب سرد توی یک ظرف لعابی حل کنید بگذارید حدود ۵ دقیقه بماند، سپس روی حرارت ملایم بگذارید تا کاملا حل شود. از روی اجاق بر دارید و بگذارید تا کمی خنک شود.
خامه را در یک ظرف بزرگ بزنید و شروع کنید به زدن خامه. وقتی خامه شروع کرد به فرم گرفتن 1/3 پیمانه شکر را کم کم به آن اضافه کنید. همین طور هم بزنید و مخلوط ژلاتین را به خامه اضافه کنید.
نصف خامه را روی نیمه پایینی کیک بمالید، و توت فرنگی را روی خامه بریزید. توت فرنگی را با نیمه دوم کیک بپوشانید و روی کیک و اطراف کیک را با خامه بپوشانید و با میوه دکور دهید.