1. ابتدا سيب‌زميني را با مقداري آب و نمك آب‌پز كنيد. بعد از آبپز شدن آن را پوست بگيريد.
2. آرد را الك كرده كناري بگذاريد. به كمك يك چنگال سيب‌زميني آب‌پز شده را پوره(له كنيد).
3. دو قاشق غذاخوري خمير مايه را در ظرفي ريخته. يك پيمانه آب ولرم(105 درجه فارنهايت) به آن اضافه كنيد و حسابي هم بزنيد تا خمير مايه در آب حل شود.
4. سيب‌زميني پوره شده را به آن اضافه كنيد و هم بزنيد. روغن زيتون مولیناری را به آن اضافه كنيد. بعد آرد الك شده را نيز اضافه كنيد.
5. نمك به آن بزنيد(بهتر است از قبل آرد و نمك را با هم مخلوط كنيد). خميري كه به دست مي‌آيد به دليل اين‌كه رقيق نمي‌باشد ديگر قابل هم زدن نيست. پس با دست آن را حسابي ورز دهيد تا خمير يك دستي بدست آيد.
6. يك ظرف شيشه‌اي برداشته داخل آن را با كمي روغن چرب كنيد و خمير را داخل آن گذاشته با پارچه يا حوله‌اي تمييز روي آن را بپوشانيد و حدود يك ساعت كناري بگذاريد تا خمير حجيم و به اصطلاح ور بيايد.
7. يك ظرف پيركس برداشته داخل آن را با روغن چرب كرده خمير را برداشته و به ظرف انتقال دهيد. چنانچه از ظرف فلزي هم استفاده كنيد نتيجه كار يكي است. خمير را با دست در ظرف باز كنيد طوري كه كل سطح ظرف را بپوشاند.
8. روي ظرف را دوباره پوشانده و بگذاريد يك ساعت ديگر خمير استراحت كند. پس مجموعا خمير ما 2 ساعت استراحت كرد.
9. مقداري روغن زيتون مولیناری و نمك و سبزي خشك شده معطر( آويشن،‌ نعنا،‌ مرزه و .... ) آماده كنيد. به كمك دست روي سطح خمير را حفره‌هاي كم عمق ايجاد كنيد.
10. روغن زيتون را با سبزي‌هاي معطر(‌در اينجا آويشن)‌ مخلوط كرده و به كمك يك قلم‌مو روي خمير بكشيد،‌ بگذاريد تا روغن زيتون ميان حفره ها نفوذ كند.روي آن كمي نمك بپاشيد.
11. فر را از قبل گرم كنيد و حدود 30 - 35 دقيقه روي 400 درجه فارنهايت در فر بگذاريد(‌طبقه وسط فر) ‌و حدود 1 دقيقه هم طبقه زيرين فر بگذاريد تا روي آن برشته شود.