ابتدا فریکه را بشویید تا دانه های سوخته یا احتمالاً سنگ آن خارج شود. مرغ را درون قابلمه ای بگذارید و آنقدر آب روی آن بریزید تا کاملاً رویش گرفته شود. سپس پیاز، تکه های چوب دارچین، برگ بو، هل و یک قاشق چایخوری نمک به آن اضافه کنید. درب قابلمه را بگذارید و اجازه دهید آب به جوش بیاید. بعد از جوش آمدن به مدت 30 دقیقه آن را با حرارت ملایم بجوشانید تا آماده شود. سپس مرغ را از قابلمه در آورده، کنار بگذارید تا سرد شود.
تکه های گوشت را کمی ریز کرده و استخوان ها و پوست را جدا کنید. در همین فاصله، عصاره مرغ را دوباره به جوش بیاورید. روغن زیتون یا کره را در قابلمه بزرگی ریخته و پیاز قرمز را تا زمانی در آن سرخ کنید که نرم شود. سپس تکه های گوشت را اضافه نمایید. پس از اینکه رنگ گوشت قهوه ای شد، فریکه را همراه با ادویه بهارات و یک قاشق چایخوری سرپُر نمک به گوشت اضافه کرده و خوب هم بزنید.
پس از مخلوط شدن مواد یک لیتر آب عصاره مرغ را در مواد ریخته و بگذارید مجدداً جوش بیاید. حرارت را کم کنید و اجازه دهید گوشت با درپوش بسته به مدت 40 دقیقه به آرامی بپزد.
در فاصله ای که گوشت آماده می شود، کمی کره را در یک ماهیتابه بزرگ روی حرارت متوسط ذوب کنید. بادام ها را اضافه کنید تا کمی برشته شوند سپس آنها را از ماهیتابه خارج کنید. همین کار را در مورد دانه های کاج نیز انجام دهید. پس از اینکه دانه ها برشته شدند، کمی دیگر کره درون ماهیتابه بریزید و قارچ ترافل (در صورت استفاده) را در آن سرخ کنید. باید کره کاملاً روی ترافل را بگیرد. در مرحله بعد، مرغ را که از قبل تکه کرده اید همراه با پودر دارچین و 500 میلی لیتر عصاره مرغ اضافه کرده و بگذارید مواد جوش بیایند. همانقدر که مرغ دوباره گرم شود کافیست.
برای کشیدن غذا در دیس، مرغ را همراه با قارچ روی باقی مواد بگذارید و با بادام و دانه کاج تفت داده شده، تزئین کنید.