1. فر را با دمای 220 درجه سلسیوس (425 درجه فارنهایت) گرم كنید. حالا با نوك یك چاقوی تیز برش‌هایی در سطح پوست اردك ایجاد كرده، آن را (به شكم) روی یك كاغذ بزرگ آشپزی لبه‌دار بگذارید و برای‌50دقیقه در فر بگذارید تا پوستش حسابی طلایی‌رنگ و ترد شود.
2. حالا اردك را در یك بشقاب بگذارید. دمای فر را تا 175 درجه سلسیوس (350درجه فارنهایت) پایین بیاورید. چربی جمع شده روی كاغذ آشپزی را در یك كاسه ریخته و كنار بگذارید.
3. دوباره اردك را روی كاغذ آشپزی برگردانید، منتها این بار شكمش رو به بالا باشد! حالا گردوهای چرخ‌شده، موسیرها و برگ‌های مریم‌گلی را دوروبر اردك بریزید و روی تمام این مواد مقداری نمك و فلفل بپاشید.
4. حالا یك‌چهارم چربی اردك را كه قبلا در كاسه جمع كرده بودید، روی سبزیجات كنار اردك ریخته، اردك و مخلفاتش را برای 45‌دقیقه در فر بگذارید؛ سبزی‌ها را مدام زیرورو كنید تا نسوزند.
5. بعد از 45 دقیقه احتمالا ران‌های اردك هم كاملا نرم شده است. در این مدت، لوبیاها را نیز برای 5-4 دقیقه در یك قابلمه بزرگ حاوی آبجوش و نمك بپزید تا ترد شوند. بعد آب لوبیاها را خالی كرده، لوبیاها را روی یك كاغذ آشپزی دیگر بگذارید تا خنك شوند.
6. حالا حدود 5/1 قاشق سوپ‌خوری از چربی اردك را در یك قابلمه بزرگ و سنگین ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید. یك سوم قارچ‌ها را با مقداری نمك و فلفل در قابلمه بریزید و برای 3-2 دقیقه تفت دهید تا ترد شوند و رنگ‌شان كم‌كم قهوه‌ای شود. بعد آن‌ها را در كاسه بریزید. باقیمانده قارچ‌ها را باز به همین ترتیب با فلفل و نمك در 2 نوبت تفت دهید.
7. حالا اردك را در بشقابی به حال خودش بگذارید. قارچ‌ها را هم كنار لوبیاهای سبز، روی كاغذ آشپزی در فر ریخته و با كمی فلفل و نمك برای 15 دقیقه تفت دهید تا كمی گرم شوند.
8. عصاره‌ای را كه داخل شكم اردك جمع شده، داخل بشقاب بریزید؛ حالا اردك را در دیس گذاشته، تمام سبزیجات را دور اردك چیده و عصاره را رویش بریزید.
9. در نهایت چربی باقیمانده از اردك را با عصاره مرغ در تابه ریخته و كمی بجوشانید تا غلیظ شود و همراه غذا سرو كنید.