1. آرد لپه(بِیسِن) را داخل ظرف گود می‌ریزیم و آب را کم کم به آن اضافه می‌کنیم تا کمی رقیق شود و به غلظت ماست برسد.
2. بعد پیاز و گشنیز و فلفل سبز را خیلی ریز بریده داخل مایع می‌ریزیم و بعد سیر و زنجفیل رنده‌شده با زردچوبه، زیره سبز، نمک، فلفل سیاه یا قرمز به مقدار لازم اضافه می‌کنیم و خوب هم می‌زنیم و می‌گذاریم یک یا دو ساعتی بماند.
3. داخل دیگ کوچک یا سرخ کن یا ماهی تابه گود تا نیمه روغن می‌ریزیم و وقتی که کاملاً داغ شد مواد را با قاشق غذاخوری طوری باید بریزیم که به هم نچسبد و کاملا در روغن قرار بگیرد و سرخ شود.
4. بجیه‌ها را بر می‌گردانیم که قسمت دیگرش هم سرخ شود. بعد از سرخ شدن آن را در ظرفی که حوله کاغذی قرار داده‌ایم می‌گذاریم که روغن آن را کاملا بگیرد و بعد از سرخ شدن داخل ظرفی چیده پذیرایی می‌کنیم در صورت امکان(بجیه‌ها) داغ سرو شود. این خوراکی بیشتر عصرانه یا شام سرد با سس‌های مختلف تند سرو می‌شود.
5. سس این غذا در ذیل توضیح داده شده.
6. سس بَجیه، ابتدا تمرهندی را داخل کمی آب، خیس کرده آبش را صاف می‌کنیم(اگر غلیظ باشد بهتر است) گشنیز، پیاز و فلفل سبز را ریز ریز کرده و داخل آب تمرهندی می‌ریزیم و بعد مواد ذکرشده را به آن اضافه می‌کنیم و خوب هم می‌زنیم و در هم‌زن چرخ می‌کنیم و با بَجیه سرو می‌کنیم.


* آرد لپه باعث پف کردن غذا می‌شود و نیازی به تخم مرغ و بیکینگ پودر نیست. آرد لپه را می‌توان از فروشگاه‌هایی که ادویه هندی می‌فروشند خریداری یا در منزل تهیه کرد.