1. یک قاشق چای‌خوری دانه زیره سبز را در تابه نچسب و بر روی حرارت ملایم سرخ کنید، حدود 3 تا 5 دقیقه مدام زیره‌ها را به هم بزنید تا کاملا قهوه‌ای رنگ شده و شروع به دود کردن کنند.
2. بلافاصله زیره‌ها در کاسه‌ بریزید تا خنک شوند. سپس آن‌ها را درون آسیاب ریخته و کاملا آن‌ها را ساییده تا ریز و به صورت پودر در آیند.
3. در تابه‌ بزرگ( از تابه بزرگ استفاده کنید تا برای هم زدن و زیر و رو کردن مواد دچار مشکل نشوید) و روی حرارت ملایم، روغن را با باقیمانده دانه زیره، پودر گشنیز و دانه فلفل سیاه گرم کنید و مواد را حدود دو دقیقه سرخ کنید تا زیره قهوه‌ای رنگ شود.
4. فلفل تند را به مواد اضافه کنید( به خوبی فلفل‌ را خرد کنید. اگر مایل هستید از تندی آن بکاهید، دانه‌ها و بافت آن را جدا کنید)، 30 تا 60 ثانیه تا جایی که صدای جلز و ولز آن بلند شده و شروع به نرم شدن کند، سرخ کنید و بعد کلم را ریز خرد کنید و هویج رنده شده را اضافه کنید.
5. سه تا چهار دقیقه به پختن ادامه دهید و هر از چند گاهی مواد را تفت دهید تا جایی که کلم‌ها حالت پژمرده و پلاسیده به خود بگیرند ولی باز هم قابل جویدن باشند.
6. بعد از آن پودر زیره آسیاب شده، نمک و شکر افزوده و حدود 30 ثانیه به هم بزنید. تابه را از روی شعله بردارید. برگ گشنیز و آب‌لیمو ترش تازه را اضافه کنید و ادویه مواد را بچشید. این غذا را می‌توانید گرم، ملایم(در حد دمای اتاق) و یا سرد میل کنید.