1. برنج را از شب قبل با مقداری آب ولرم و نمک خیس کنید. گوشت را به قطعات کوچک(قیمه‌ای) خرد کنید.
2. پودر زعفران الیت را در 1/4 پیمانه آبجوش حل کنید و پیاز را به صورت خلالی برش دهید و در 4 قاشق روغن مایع به مدت 7 تا 8 دقیقه تفت دهید تا طلایی رنگ شود و به آن مقداری زردچوبه اضافه کنید.
3. گوشت را به همراه رب گوجه‌فرنگی، نمک، خلفل و 2 پیمانه آب جوش و کمی زعفران به پیازداغ اضافه کنید و کمی تفت دهید تا آّب گوشت کشیده شود.
4. دو پیمانه آب‌جوش به مواد اضافه کنید و اجازه دهید تا گوشت با حرارت ملایم بپزد. در اواخر پخت 2 تا 3 قاشق غذاخوری آب در آن باقی بماند. برنج را آبکش کرده و دم بیندازید.
5. خلال پرتقال را 3 تا 4 بار جوشانده تا تلخی آن گرفته شود. سپس شکر را در یک پیمانه آب حل کنید و چند دقیقه با خلال پرتقال بجوشانید تا شیرین شود و در آبکش بریزید.
6. خلال پرتقال را با کمی زعفران و روغن مایع یک دقیقه تفت دهید تا خوش‌رنگ شود. خلال بادام را با 2 پیمانه آب 10 دقیقه بجوشانید و در آبکش بریزید.
7. موقع سرو کره را داغ کرده و روی برنج بدهید مقداری از برنج را با بقیه زعفران مخلوط کنید در دیس نیمی از برنج را بریزید و مایع قیمه نثار را روی آن بریزید. بقیه برنج راروی آن ریخته و روی برنج را با خلال بادام و پسته و پرتقال، پیاز داغ و برنج زعفرانی تزیین نمایید.


* چون زعفران الیت دارای نمک است بهتر است از نمک استفاده نکنید.