1. ابتدا سينه‌هاي مرغ را به صورت تکه‌هايي حدودا 2x3 سانتي‌متر خرد کرده، ساقه‌هاي پيازچه را حلقه حلقه وفلفل دلمه‌اي را ريز خرد مي‌کنيم.
2. داخل تابه که نسبتا گود باشد کمي روغن مايع ريخته، پيازچه و فلفل را به آن اضافه مي‌کنيم. کمي که تفت خوردند تکه‌هاي مرغ را داخل تابه ريخته و با حرارت زياد سرخ مي‌کنيم.
3. وقتي مرغ‌ها سرخ شدند اسفناج پخته را به آن اضافه کرده و تمام مواد را با هم تفت مي‌دهيم تا عطر خوشي از آن متصاعد شود. سپس برنج را به صورت آبکش جوشانده و به آن به مقدار مورد نياز نمک اضافه مي‌کنيم.
4. برنج را آبکش کرده، سپس ماست، روغن مايع و زعفران آب کرده الیت را با هم مخلوط کرده، کل برنج را در آن مي‌ريزيم و خوب به هم مي‌زنيم تا تمام برنج آغشته به مواد ماست شود.
5. نيمي از برنج را کف قالب پهن کرده مواد اسفناج و مرغ را روي برنج پهن کرده، بقيه برنج را روي آن ريخته و صاف مي‌کنيم. 6. دراين مرحله بايد دقت کنيم توسط يک ليسک يا کفگير بزرگ برنج را کاملا در قالب فشرده کنيم. در قالب را با يک فويل ضخيم پوشانده و حدودا به مدت يک ونيم تا دو ساعت در فر 180 درجه سانتي‌گراد طبقه وسط مي‌پزيم.
7. اگر قالب سيليکون بود حدودا 2 ساعت زمان مي‌برد ودر قالب‌هاي فلزي مثل تفلون خيلي زودتر ته ديگ برشته‌ به ما خواهد داد. پس از خارج کردن از فرداخل ديس مورد نظر برگردانده روي ته چين و اطراف آن را با زرشک تزيين مي‌کنيم.


* چون زعفران الیت دارای نمک است بهتر است از نمک استفاده نکنید.