ابتدا پياز را پوست كنده و بسيار ريز خرد و يا رنده مي كنيم. پوست قلوه ها و زوائد آن را مطابق شكل جدا كرده و مي شوييم. سپس قلوه ها را به شكل مربع هاي يك سانتيمتري برش مي زنيم يا به اصطلاح نگيني خرد مي كنيم. مقدار 2 تا 3 قاشق غذاخوري روغن زيتون را داخل تابه اي ريخته و اجازه مي دهيم داغ شود. پيازهاي ريز شده را داخل تابه مي ريزيم و حرارت مي دهيم تا آب آن كشيده شود. كمي زردچوبه به آن اضافه مي كنيم و مرتب هم مي زنيم تا طلايي شود. قلوه ها را نيز به پياز داغ اضافه مي كنيم و تفت مي دهيم.يك حبه سير را نيز پوست كنده و ريز مي كنيم و به مواد قبلي اضافه مي كنيم. پس از كمي سرخ شدن مواد، ادويه، نمك و فلفل را هم به آن اضافه مي كنيم و پس از پخت كامل (البته به روش سرخ كردن) برگ هاي ريحان را خرد كرده و به تابه اضافه مي كنيم. بعد از يك دقيقه از روي حرارت برمي داريم. حالا، زمان تهيه نان طعم دار است. بدين صورت كه نان باگت را مورب مطابق شكل برش مي زنيم. در ظرفي شير، تخم مرغ و كمي نمك و فلفل را با چنگال خوب هم مي زنيم. تابة چدني شيارداري را روي حرارت قرار مي دهيم تا خوب داغ شود. سپس بقية روغن زيتون را داخل تابه ريخته و به تمام نقاط آن مي رسانيم. دو حبه سير باقيمانده را با پهناي كارد له مي كنيم و با پوست داخل تابه مي اندازيم تا روغن داخل تابه طعم سير بگيرد. بعد برش هاي نان را داخل روغن انداخته و اجازه مي دهيم ابتدا يك طرف آن سرخ شود. سپس برمي گردانيم تا روي ديگر هم سرخ شود. از مواد قبلي كه آماده كرده ايم، مقدار يك قاشق غذاخوري روي هر تكه نان طعم دار و سرخ شده قرار مي دهيم. در ضمن، مي توانيم نان ها را به صورت اشكال مختلف در سيني چيده و گرم يا سرد آن را سرو كنيم.

نكته: در هنگام خريد قلوه حتماً از سالم بودن آن مطمئن شويد.
نكته: احشاء حيوانات مثل قلوه و جگر تري گليسيريد بالايي دارند. بنابراين افرادي كه تري گليسيريد بالا دارند بهتر است از مصرف اين گونه مواد غذايي خودداري كنند.
نكته: به دوستاني كه از مصرف سير تازه به دليل داشتن بوي زياد خودداري مي كنند پودر سير را توصيه مي كنيم.
نكته: ‌براي طبخ اين غذا مي توان از روغن مايع نيز استفاده كرد. ولي براي طعم دار كردن و سرخ كردن نان، بهتر است از روغن زيتون بي بو استفاده كنيم.
نكته: علت استفاده از ريحان در اواخر طبخ، زمان پخت كم آن و باقي ماندن رنگ و عطر سبزي است.
نكته: تكه هاي نان برش خورده را به مدت طولاني داخل مخلوط تخم مرغ و شير نگه نداريد زيرا تكه هاي نان از هم مي پاشد و ديگر نمي توان آنها را داخل تابه سرخ كرد.