1-شير و كره را در ظرف مناسبي ريخته و روي حرارت بگذارید، همین که به جوش آمد، آرد و نمك را به يكباره در آن بریزید و مواد را با قاشق چوبي مرتب هم بزنید تا خمير به صورت گلوله در آيد و از ظرف جدا شود. آنگاه خمير را از روي حرارت بر‌دارید.
2-پس از خنك شدن تخم مرغ‌ها را دانه دانه اضافه كنید و هر بار مواد را 1 دقيقه با همزن بزنید تا تخم مرغ کاملاً به خورد خمير رود. آنگاه خمير را به کمک قیف به صورت دايره شكوفه بزنید. در رديف دوم دايره‌ها را كوچكتر و در فاصله دو دايره بزرگتر قبل بزنید.
3- سپس خمیر را در فر داغ 200 درجه سانتي‌گراد قرار دهید. پس از ده دقيقه اول پخت درجه حرارت را به 180 درجه سانتی‌گراد برسانید تا خمير كاملاً مغز پخت شود. اکلرها را از فر درآورده و پس از آنکه كاملاً خنك شدند، از قسمت بيروني آنها را برش دهید و به کمک قيف داخل آن را با پوره باقلا و پنير پر کنید. سپس آنها را در کنار باقلا و پنير گوداي نگيني و كالباس نگيني شده قرار دهید.

طرز تهیه پوره باقلا:
1-باقلای پخته را با نصف شير كاملاً پوره کنید، پنير خامه‌ايي و خامه و نمك و فلفل و روغن زيتون و آب ليمو ترش را افزوده و با کمک مخلوط‌كن يا غذا ساز همه مواد را مخلوط کنید تا يكدست و صاف شود.
2-در صورتي كه پایه اصلي اين پيش غذا پنير باشد، مي‌توانيد طبق ذائقة خود از سبزيجات دلخواه ديگري نيز استفاده كنيد.

نكته :
اکلر باقلا يك پيش غذاي ايتاليايي مي‌باشد .