۱. برنج را به همراه نمک، زردچوبه و روغن زیتون به روش کته طبخ کنید. تا برنج دم می کشد کارهای زیر را انجام دهید.
2. یک قابلمه آب روی گاز بگذارید و برگ‌های کلم را در آن بریزید کلمی که انتخاب می‌کنید برگ‌های صاف و ظریف داشته باشد. در غیر این صورت یکی دو برگ دیگر به تعداد برگ‌ها اضافه کنید تا آخر سر کم نیاید. در فرصتی که برگ‌ها در حال جوشیدن هستند گوشت را آماده کنید.
3. گوشت را با یک پیاز رنده شده، نمک، زردچوبه، فلفل قزمز و سیاه با کمی روغن تفت داده و رب اضافه کنید. سپس یک لیوان آب روی آن ریخته صبر کنید تا پخته شده و آبش تبخیر شود.
4. آب، سرکه و شکر (شربت سکنجبین ) را روی شعله به مدت یک ربع ساعت بگذارید تا بجوشد.
5. بعد از نرم شدن برگ‌های کلم، شعله را خاموش و برای جدا کردن آب از کلم آن را روی صافی بریزید. وقتی کمی خنک شد ۲ الی ۳ قاشق روغن در قالب نچسب بریزید و کلم‌ها را به نحوی که در تصویر می‌بینید در داخل قالب بچینید و لبه‌های اضافی آن را از قالب آویزان کنید.
6. در یک ظرف بزرگ، همه مواد دلمه را با هم مخلوط کنید.
7. شربت را روی مواد بریزد و خوب مخلوط کنید.
8. مواد را روی برگ‌ها در قالب بریزید و با پشت قاشق کمی فشار دهید و لبه‌های کلم را به هم آورده تا کاملا روی مواد را بپوشاند و اگر جایی خالی ماند با برگ بپوشانید.
9. روی قالب را فویل بکشید و در فر با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد به مدت یک ساعت و ربع تا یک و نیم ساعت بگذارید.
10. قالب را از فر درآورده و دیس را روی آن گذاشته و هم‌زمان قالب و ظرف را برگردانید تا دلمه در ظرف قرار گیرد.
11. دلمه را با هر چه که دوست دارید تزئین کنید.

* در این غذا من از برنج دانه بلند خارجی استفاده کرده‌ام و مقدار شربت داده شده برای این نوع برنج است اگر از برنج ایرانی استفاده می کنید مقدار شربت کمتری اضافه کنید. این مقدار بنا بر نوع برنج فرق می‌کند و خودتان با توجه به پخت‌هایی که از برنج کرده‌اید بهتر تشخیص می‌دهید که چه مقدار شربت نیاز دارد.