1. برای تهیه ادویه ایتالیایی می‌توانید ریحان‌خشک، ارگانوی‌خشک، آویشن‌خشک، مرزنجوش‌خشک، رزماری و مریم‌گلی‌خشک را با هم در مخلوط‌کن بریزید و پس از مخلوط‌شدن از آن استفاده‌کنید.
2. برای این‌که بادمجان‌ها روغن کمتری به خود بکشند می‌توانید اول آن‌ها را در کمی آرد زده و بعد در تخم مرغ بزنید. در صورتی که سس مارینارا در اختیار نداشتید می‌توانید از سس گوجه‌فرنگی معمولی یا تند استفاده کنید.
3. بادمجان را شسته، پوست می‌کنیم و روی تخته قرار‌داده و از درازا، آن‌را به دو قسمت تقسیم‌می‌کنیم. بعد هر نصفه‌ بادمجان را دوباره از درازا به‌دو قسمت‌دیگر تقسیم‌می کنیم.
4. بلغور گندم( اگر بلغور گندم در دسترس نداشتید از گندم پرک هم می‌‎توانید استفاده کنید، ولی گندم پرک سختتر به بادمجان می‌چسبد) را در مخلوط‌کن می‌ریزیم و کمی می‌زنیم تا تکه‌های آن کوچکتر شود و راحت تر به بادنجان بچسبد.
5. در یک ظرف کم‌عمق گندم پرک، پنیر‌پارمزانِ رنده‎شده و ادویۀ‌ ایتالیایی را با پودر‌سیر ترکیب‌ می‌کنیم و به هم‌ می‌زنیم. در ظرفی دیگر تخم‌مرغ را زده و می‌توانیم از جایگزین آن(پودر تخم مرغ) استفاده‌کنیم و نوارهای‌ بادمجان را در آن مالیده و بعد در مخلوطِ‌ گندم می‌غلطانیم تا به همه جای‌ بادمجان، مخلوط‌ سبوس بچسبد(دقت‌کنید که همه‌ جای بادمجان تخم‌مرغی شود، چون اگر لایۀ اول که تخم‌مرغ باشد، درست به بادمجان‌ نچسبد، لایۀ‌ دوم که مخلوط گندم و موادِ‌ دیگر است، کمتر به بادجان می‌چسبد).
6. تابه را روی اجاق‌گاز قرار‌داده و لایۀ نازکی روغن، کف آن می‌ریزیم، سپس بادمجان را در روغن‌ ریخته و به مدت 3 دقیقه آن راسرخ می‌کنیم و بعد آن را بر‌می‌گردانیم تا طرف‌دیگر آن هم سرخ‌‎ شود.
7. بادمجان باید درحدی سرخ‌ شود که به رنگ‌طلایی_ قهوه‌ای در‌آید. اسنک‌بادمجان را بلافاصله با سس‌مارینارا سرو‌ می‌کنیم.