1. مرغ را از مفاصل جدا مي‌کنيم. مرغ را با روغن مايع تفت مي‌دهيم. بعد از تفت دادن تکه هاي مرغ را در قابلمه موردنظر قرار مي دهيم سعي مي کنيم تمام قطعات در يک رديف قرار بگيرد.
2. مي‌توان به جاي آب پرتقال از شربت پرتقال هم استفاده کرد که شربت را با آب سرد به ميزان لازم مخلوط مي کنيم تا شيريني آن متعادل شود اگر ميزان شيريني کم باشد در مراحل آخر مي توان کمي شکر اضافه کرد.
3. رنده پوست پرتقال را به آب پرتقال اضافه مي کنيم و رنده پوست ليمو را نيز اضافه مي کنيم و مخلوط مي کنيم. اگر رنده پوست ليمو در دسترس نبود مي توان از خشک شده پوست ليمو هم استفاده کرد. به آب پرتقال مخلوط شده نمک هم اضافه مي کنيم و روي مرغ مي ريزيم.
4. زير قابلمه حاوي مرغ را روشن مي کنيم تا بپزد نزديک به اواخر طبخ نشاسته ذرت را با کمي آب سرد حل مي کنيم بعد با آب ليموترش به مرغ اضافه مي کنيم و اجازه مي دهيم اين مواد با سس داخل ظرف مخلوط شده و سس غليظي به دست آيد بعد از مدت زماني که سپري شد محلول زعفران و در صورت نياز شکر اضافه مي کنيم(اگرشيريني سس کم باشد).
5. اجازه مي دهيم سس غليظ شده و کمي ته نشين شود تا مرغ پخته شود.
6. کره و روغن مايع را داخل تابه مي ريزيم اجازه مي دهيم باز شود بعد از اينکه باز شد و گرم شد همزمان پياز و فلفل دلمه اي را اضافه مي کنيم و تفت مي دهيم تا نرم و براق شود وبعد از نرم شدن مواد زردچوبه و ادويه کاري اضافه مي کنيم و هم مي زنيم بعد برنج را هم اضافه مي کنيم و تفت مي دهيم.
7. برنج را مثل بقيه پلوها نيازي نيست چند ساعت از قبل خيس کنيم فقط 20 تا 30 دقيقه مي گذاريم داخل آب ولرم بماند و بعد آبش را با آبکش کاملا خالي مي کنيم چون مي خواهيم برنج را تفت دهيم اگر آب داشته باشد موقع ريختن در روغن مشکل ايجاد مي شود.
8. برنج را که تفت داديم داخل ظرف موردنظر مي ريزيم و نمک و محلول زعفران اضافه مي کنيم آب را هم اضافه مي کنيم.ميزان آبي که اضافه مي کنيم بستگي به کيفيت و مرغوبيت برنج دارد هرچقدر برنج مرغوب تر باشد آب بيشتري لازم دارد که خودتان مي توانيد بر اساس تجربه تنظيم کنيد.
9. مواد را مخلوط مي کنيم و روي حرارت متوسط مي گذاريم تا جوش بيايد بعد از اين‌که جوش آمد حرارت را کم مي کنيم مي گذاريم 30 دقيقه بماند.
10. داخل قالب گرد را با روغن مايع چرب مي کنيم. برنج را داخلش مي‌ريزيم و برمي‌گردانيم روي مرغ‌ها را با کنجد تست شده تزئين مي کنيم با فلفل دلمه اي و اسلايس پرتقال و توت فرنگي يا گيلاس هم تزيين مي کنيم.