خورش آلو اسفناج یکی از خوشمزه ترین و مقوی ترین غذاهای اصیل ایرانی است. چیزی که این خورشت را بی نظیر می کند ترکیب طعم ترش آلو با اسفناج و عطر بی نظیر آن است. پیشنهاد می کنم حتما این غذای اصیل و پرخاصیت ایرانی را امتحان کنید.
ابتدا پیاز را خلالی کرده و در روغن تفت می دهیم تا رنگ آن زرد شود. سپس سیر را خرد کرده و با پیاز تفت می دهیم. گوشت ها را به آنها اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا رنگ گوشت عوض شود. در نهایت ادویه ها را اضافه می کنیم و 2 لیوان آب میریزیم و اجازه می دهیم تا گوشت بپزد.
مادامی که گوشت در حال پختن است اسفناج ها را شسته و در ماهیتابه با کمی روغن تفت می دهیم تا آب خود را از دست داده و نرم شود. در این مرحله آلو ها را که از قبل حدود 1 ساعت در آب خیسانده بودیم به اسفناج اضافه کرده و سرخ میکنیم. توجه داشته باشید که اسفناج زیاد از حد سرخ نشود تا تلخ نگردد.
پس از آنکه گوشت پخته شد آلو و اسفناج را به آن اضافه کرده و یک عدد عصاره بره الیت به آن اضافه می کنیم تا بجوشد. به خاطر داشته باشید که بدلیل اضافه کردن عصاره الیت دیگر از نمک استفاده نکنید. عصاره الیت کمک می کند تا غذا زودتر جا افتاده و خوشمزه و خوش عطر تر شود.
پس از آنکه خورشت جا افتاد آماده سرو کردن است. نوش جان!