1. فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم کنید. یک تابه متوسط تفلون بردارید یک قاشق از روغن زیتون را داخل آن بریزید و با حرارت ملایم گرم کنید.
2. سوسیس‌هایی را که به شکل نگینی خرد کرده‌اید به روغن زیتون اضافه کنید و کمی هم بزنید و بگذارید روی حرارت بماند تا رنگشان طلایی و کمی ترد شود. آن‌ها را به ظرف دیگری منتقل کنید.
3. اگر از بابت چرب شدن املت فرانسوی نگران هستید می‌توانید سوسیس‌های سرخ شده را روی دستمال حوله‌ای قرار دهید تا روغن اضافی شان گرفته شود.
4. سیب‌زمینی‌ها را همراه با باقیمانده روغن زیتون، نمک و فلفل درون تابه بریزید و بگذارید با درجه حرارت ملایم ۸ تا ۱۰ دقیقه سرخ و نرم شود. برای این که سیب‌زمینی‌ها زودتر بپزند می‌توانید در تابه را روی آن‌ها قرار دهید.
5. بعد از این که سیب‌زمینی‌ها آماده شدند آن‌ها را با کفگیر سوراخ‌دار از تابه خارج کنید تا روغن اضافی‌شان گرفته شود. در یک کاسه متوسط تخم‌مرغ‌ها را بشکنید و هم بزنید.
6. شیر، پنیر پارمسان، نمک و فلفل را اضافه کرده، مواد را با هم مخلوط کنید. در یک ظرف نچسب که می،توانید آن را داخل فر قرار دهید مقداری کره بریزید و آن را با حرارت کم روی شعله قرار دهید. حالا مخلوط تخم،مرغ‌ها را به آن اضافه کنید و سپس سیب‌زمینی و سوسیس‌ها را به همراه گوجه‌فرنگی و پیازها اضافه کنید و آن‌ها را با تکان دادن تابه کمی پخش کنید تا یکنواخت شوند، ولی تخم‌مرغ‌ها را هم نزنید.
7. برگ‌های ریحان را درشت خرد کنید و آن‌ها را روی سطح املت بریزید. می‌توانید کمی از ریحان‌ها را برای تزيین نگه دارید. حالا پنیر موزارلا رنده شده را در مرحله آخر روی املت بپاشید. بعد ظروف را از روی شعله بردارید و به مدت ۸ تا ۱۲ دقیقه داخل فری بگذارید که از قبل آن را گرم کرده بودید.
8. وقتی تخم‌مرغ‌ها کمی سفت شدند ظرف را از داخل فر بیرون بیاورید و آن را کمی تکان دهید تا لبه‌های املت از ظرف جدا شود. سپس املت گرد درسته را مانند پیتزا از ظرف بیرون بیاورید و روی تخته بگذارید تا کمی سرد شود. بعد آن را برش بزنید و داخل بشقاب سرو کنید.
9. برای تزيین از برگ‌های ریحان کمک بگیرید تا یک صبحانه یا عصرانه خوشمزه و پر انرژی داشته باشید .