1. ابتدا گوشت چرخ کرده و پیاز خلال‌شده و سیر رنده شده را در تابه تفت می‌دهیم و در آخر رب گوجه وادویه کاری الیت و نمک و فلفل و زردچوبه و همین‌طور قارچ تفت داده شده را به آن اضافه می کنیم و خوب تفت می‌دهیم تا اصلا آب نداشته باشد و خوب سرخ شود(قارچ‌ها را به صورت ورقه‌های نازک در کمی کره و با حرارت بالا تفت می‌دهیم ودر آخر به آن آب‌لیمو اضافه می کنیم تا آب آن کاملا تمام شود).
2. ابتدا آب را در قابلمه بزرگ به جوش می‌آوریم و ماکارونی را با نمک و روغن به آن اضافه می‌کنیم تا کمی پخته شود و بعد با آب سرد آبکش می‌کنیم.
3. در یک کاسه ماست و روغن و زعفران دم کرده الیت و یک تخم‌مرغ را خوب می‌زنیم(من کمی ادویه پلویی شامل زیره ودارچین وهل به نسبت مساوی به آن اضافه کردم). حدود ۷-۸ قاشق غذا خوری از این مایع را نگه می داریم برای آخر کار.
4. بقیه مایع را باحدود سه الی چهار کفگیر ماکارونی خوب مخلوط می‌کنیم. کف قالب نچسب خوب صاف می‌کنیم و با کفگیر هم روی آن را فشار می‌دهیم. سپس به تناوب از گوشت و ماکارونی به صورت لایه لایه می‌ریزیم به طوری‌که لایه آخر ماکارونی باشد.
5 . سپس از مایع ته چین که نگه داشتیم با قاشق اطراف دیواره قالب می‌ریزیم و مابقی آن‌را راروی ماکارونی صاف می‌کنیم و چند برش کره روی آن می‌گذاریم.
6. روی آن‌را فویل می‌کشیم و در چند نقطه سوراخ می‌کنیم. به مدت ۴۵ دقیقه در حرارت ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد ودر طبقه وسط فر قرار می‌دهیم.
7. اگر دیواره قالبتون نازک است اون را در سینی فر بگذارید تا ته‌چین نسوزه و بعد از این زمان به مدت سی دقیقه در حرارت ۱۳۰ درجه ودر حالی‌که فویل را بر داشتید در فر می گذارید تا روی آن هم برشته شود. بعد در دیس برگردانده و میل می‌کنید.