اول از همه نصف آب ملایم و خمیر مایه رو با هم قاطی میکنیم و می‌گذاریم ی جای گرم واسه کمتر از ۱۰ دقیقه .
بعد تو یه ظرف بزرگ بقیه نصف آب که داغ هست رو می‌ریزیم و خمیر مایه که درست کردیم رو بهش اضافه می‌کنیم و همچنین روغن مایه و عسل، نمک و ۳ تا تخم مرغ( یه دونه رو کنار می‌گذاریم که بعدا نیاز داریم بهش) و هم می‌زنیم با یک قاشق تا این مواد با هم خوب مخلوط باشند. وقتی این مواد رو با هم مخلوط کردیم ۳ پیمانه آرد رو اضافه می‌کنیم و هم میزنیم تا مخلوط مایه مون باشند بعد از این که کمی با هم مخلوط کردیم حالا یک پیمانه دیگه آرد اضافه میکنیم و هم میزنیم و باز یک پیمانه دیگه که تا حالا شده ۵ پیمانه ، حالا موادمون سفت تر شده و به سختی می‌توانیم هم بزنیم و باز هم یک پیمانه دیگه اضافه می‌کنیم که ششمین پیمانه است.
حالا رو یک سطح تمیز کمی آرد می‌پاشیم و خمیرمون رو می‌گذاریم رو کابینت و ورز می‌دهیم با دستامون و هر دفعه مقداری آرد می‌پاشیم( شاید حدود ۲ تا ۱ پیمانه آرد) ورز می‌دهیم به مدت ۱۰ دقیقه تا زمانی که خمیرمون خوب فرم بگیره و نچسبه به دستمون.
نکته : زیاد آرد نپاشيد که خمیرمون سفت می‌شه هر زمان دیدید که به دست نمی‌چسبه و خوب فرم گرفته کافیه یک ظرف گود رو کمی اطرافشو چرب می‌کنیم و خمیرمونو می‌گذاریم توش و با یک پلاستیک روشو می‌پوشونیم و روش باز حوله می اندازيم تا گرم بمونه و پف بکنه به مدت ۱ تا یک ساعت و نیم. بعد از یک ساعت می‌بینید که حسابی پف کرده و دو برابر شده خمیرمون. حالا رو سطح کارمون آرد می‌پاشیم و خمیرمونو می‌گذاریم روش و به دو قسمت تقسیم می‌کنیم .
یکی از این قسمت ها رو باز تقسیم به ۳ قسمت می‌کنیم. هر کدوم رو لول می‌کنیم به طوری که وسطي توپولتر باشه تا کناره‌ها و مي‌بافيم مثل مو تو سينی فرمون که یا کاغذ روغنی گذاشتن یا کمی روغن مالیدیم و و آرد پاشیدیم می‌ذاریم و روشو می‌پوشونیم با پلاستیک و می‌ذاریم باز به مدت نیم ساعت تا دوباره پف بکنه.
فرمون رو رو درجه ۱۸۰ درجه سانتیگراد میذاریم تا گرم بشه حالا خمیرمونو که دوباره پف کرده روش با قلم مو تخم‌مرغی که قبل به هم زدیم رو می‌مالیم( برای این که براق و خوشرنگ بشه و اگه دوست داشتید مقداری زعفران آب کرده هم به تخم مرغ اضافه می‌کنیم ) و همین‌طور کنجد و سیاه دانه اگه دوست داشتید.