1. اگر برنج از نوع ایرانی است ۳ پیمانه آب و اگر از نوع دانه بلند و خارجی است 3/5 پیمانه آب و نمک اضافه کنید و ۱ ساعت خیس بخورد سپس به همراه زعفران دم کرده الیت و روغن زیتون مولیناری در پلوپز بریزید و پلوپز را به برق بزنید. 2. وقتی برنج آبش تبخیر شد قبل از آن‌که ته دیگ بگیرد برنج رادر ظرفی بریزید و ته پلوپز را بشوييد چون نشاسته برنج ممکن باعث چسبیدن ته دیگ به کف دیگ پلوپز شود.
3. بعد کمی روغن بریزید و برای ته دیگ از نان برش زده یا سیب‌زمینی حلقه شده استفاده کنید و برنج را روی آن بریزید و در پلوپز را ببندید و اجازه بدهید تا برنج دم بکشد.
4. سینه مرغ قیمه شده و چغاله بادام خلال شده را با روغن، زردچوبه، نمک و یک عدد پیاز رنده شده تفت دهید( اگر حرارت کم و کوتاه مدت بخواهید تفت بدهید می‌توانید از روغن زیتون استفاده کنید. در غیر این صورت از روغن مخصوص سرخ کردنی استفاده کنید).
5. روی آن مقداری آب اضافه کنید و روی شعله کم بگذارید در اواسط پخت هویج را هم اضافه کنید و بعد رب را بیفزایید وقتی که گوشت کاملا پخته شد و آبش تبخیر شد پیاز سرخ شده را با آن مخلوط کنید.
6. در این هنگام مواد آماده است برنج را بکشید و مواد را کنار یا لابه‌لای برنج و یا روی برنج بریزید بنا بر سلیقه خودتان می‌توانید روی برنج تزيین کنید.