1- برنج را در ظرفی همراه با آب و 2 قاشق غذاخوری نمک مخلوط کرده و به مدت 2 ساعت میگذاریم بماند . سپس قابلمه ای متوسط را تا نصفه آب کرده بر روی شعله زیاد گذاشته تا آب جوش بیاید . سپس آب برنج را خالی کرده و برنج را در آب در حال جوش ریخته و شعله را کم میکنیم و تا جایی برنج را روی حرارت نگه میداریم که برنج نرم نشود و سفت باقی بماند و قابل خوردن نباشد . (در انواع برنج زمان این اتفاق متفاوت است )
2 – مرغ را به همراه آب کمی نمک و فلفل و زردچوبه و یک عدد پیاز در قابلمه ریخته روی حرارت گذاشته و به مدت 30 دقیقه میپزیم تا مرغ نرم شود سپس گوشت مرغ را از استخوان جدا کرده و به تکه های کوچک برش میدهیم .
3 – برنج را آبکش میکنیم و کمی میچشیم و نمک آن را اندازه میکنیم .
4 - 1 قاشق مربا خوری زعفران را پودر کرده در یک استکان آب داغ ریخته به مدت 20 دقیقه میگذاریم بماند تا زعفران آماده شود .
5 - 75% برنج را با پنج عدد تخم مرغ ، ماست و زعفران مخلوط میکنیم
6 - ظرفی مناسب انتخاب میکنیم (چدن پیرکس در دار اگر در نداشت در ظرف را با فویل میبندیم) کف و دیواره آن را چرب کرده یک لایه برنج زعفرانی کف ظرف ریخته به قطر 2 سانت و روی آن مرغ و زرشک را میریزیم
7- با ته کفگیر کاملا فشرده میکنیم یک لایه دیگر برنج زعفرانی میریزیم سپس 25% برنج سفید باقی مانده را ریخته و با کفگیر آن را فشرده و رویش را صاف میکنیم کره را تکه تکه کرده روی برنج گذاشته در ظرف را بسته در طبقه وسط فر با دمای 200 درجه سانتی گراد به مدت 40 دقیقه میگذاریم .
8 - برای اینکه متوجه شوید که پخته به ته دیگ توجه کنید اگر ته دیگ قهوهای شده بود غذا آماده است و نشانه دیگر این است که اگر چنگال را وسط مواد بزنیم نباید مواد به چنگال بچسبند .
در ضمن میتوانید وسط ته چین همراه مرغ از گوجه ورقه شده کرفس یا بادمجان سرخ شده نیز استفاده کرد.
.