1. آرد را در یک غذا ساز نسبتا بزرگ ریخته و شیر را به آن اضافه می‌کنیم. در ابتدا آرد و شیر را خوب با یکدیگر مخلوط کرده و در همان حال آب را کم کم به آن اضافه می‌کنیم. نباید آب را یک‌جا به آن اضافه کرد. هم زدن را تا زمانی‌که تمام آرد و مواد اضافه شده کاملا با هم ترکیب شده و غلظت و قوام یکنواخت پیدا کند ادامه می‌دهیم.
2. نمک و مایه خمیر را اضافه کرده و دوباره هم می‌زنیم. دستگاه را خاموش کرده و 1 تا 1 ساعت و نیم مواد بدست آمده را در حالت استراحت در یک مکان گرم قرار می‌دهیم.
3. برای درست کردن چیپس سیب‌زمینی‌ها را پوست کنده و به اندازه‌های مساوی تکه تکه کرده و آن‌ها را شسته و می‌گذاریم تا کاملا خشک شوند.
4. آن‌ها را در یک ظرف دسته‌دار عمیق که حاوی روغن داغ می‌باشد به مدت 5 دقیقه قرار می‌دهیم. آن‌ها را از روغن خارج کرده و با یک قاشق شیارهایی روی آن‌ها ایجاد کرده و به مدت 10 دقیقه در یک ظرف فلزی قرار داده تا خنک شوند و این شیارها را به خود بگیرند.
5. دوباره آن‌ها را به مدت 7 تا 10 دقیقه در روغن ریخته تا کاملا طلایی شوند و راحت قابل جویدن باشند. نمک را هم که چاشنی آن است روی آن می‌ریزیم.
6. ماهی را در داخل مایع آرد غلتانده و خوش با آن پوشش می‌دهیم بعد در روغن می‌گذاریم تا سرخ شود و به طور منظم آن‌ها را برمی‌گردانیم تا هر دو طرف آن‌ها کاملا سرخ شود.
7. آن‌ها را از روغن خارج کرده و نمک روی آن می‌ریزیم و با چیپسی که درست کرده‌ایم میل می‌کنیم.


* البته در دستور راحت‌تر این غذا می‌توانید از پودر سوخاری استفاده کنید. یعنی ماهی‌ها را اول در پودر سوخاری بغلتانید بعد در تخم‌مرغ بغلتانید و در آخر آن‌ها را با پودر نان آغشته ساخته و سرخ کنید.