1. پختن ماهی چند اصل دارد که باید رعایت کنید تا ماهی خوب بپزد و پوستش ترد شود و به راحتی جدا شود. تابه را داغ کنید. از تابه استیل یا چدنی استفاده کنید و قبل از آن‌که ماهی را داخل آن قرار دهید، بگذارید چند دقیقه روی حرارت متوسط یا بالا بماند تا داغ شود. تابه تفلون هم برای این کار مناسب است و باعث می‌شود که پوست ماهی به آن نچسبد.
2. پوست ماهی را خشک کنید. پوست ماهی به دو دلیل به تابه می‌چسبد، یا تابه زیاد داغ نیست یا پوست ماهی خشک نیست. قبل از ادویه زدن به ماهی باید آن را با دستمال یا حوله خشک کنید.
3. یادتان باشد که پشت فیله ماهی را نیز ادویه بزنید. ماهی را با روغن بپوشانید. از روغنی خنثی مانند روغن کانولا استفاده کنید و روغن را به میزان مساوی در همه جای تابه بریزید. روغن را باید آن‌قدر داغ کنید که وقتی ماهی را داخل روغن می‌گذارید بخارش دربیاید. یکبار آن را فشار دهید.
4. ماهی را داخل تابه بگذارید و پوستش رو به پایین باشد. پروتيین‌ها فورا متراکم می‌شوند و فیله به‌هم فشرده می‌شود و به سمت بالا انحنا می‌یابد. وقتی این اتفاق افتاد، پوست ماهی فقط از لبه‌ها به تابه می‌چسبد. باید با کفگیر روی فیله فشار بیاورید و چند ثانیه نگه دارید تا فیله دوباره کاملا روی تابه بچسبد و همه قسمت‌های پوست آن سرخ شود.
5. در نهایت ماهی را برگردانید. بگذارید ماهی خوب بپزد و به آن دست نزنید و دستکاری نکنید. دائما آن را پشت و رو نکنید. بگذارید همان‌طور بپزد.
6. وقتی دیدید که لبه‌های پوست ماهی خوب طلایی قهوه‌ای شده، به آرامی کفگیر را زیر ماهی ببرید و آن را برگردانید. در این مرحله ماهی تا 70 درصد پخته است و سمت دیگر آن باید فقط چند دقیقه دیگر بپزد.
7. می‌توانید ماهی را با سبزیجات و روغن زیتون سرو کنید. سیب‌زمینی تنوری، پلوی معطر، سالاد سبزیجات هم در کنار آن می‌توانید بگذارید.