لوبیا سفید خشک در بسیاری از خورش ها و خوراک های ایتالیایی، اسپانبایی، فرانسوی و یونانی به چشم می خورد، به خصوص در غذاهایی که در طول فصل زمستان طبخ می شوند.
1) لوبیا سفید را از آبی که در آن خیس داده اید، بیرون آورده و آبکش کنید و روی حرارت در ظرفی پر از آب قرار دهید و بگذارید به جوش آمدهو به مدت 10 دقیقه قل بزند. حرارت را کم کنید و 20 دقیقه دیگر بچوشانید، سپس آن را آبکش کرده و کنار بگذارید.
مقداری روغن کف ماهیتابه بریزید و آن را روی حرارت متوسط گرم کنید. تکه های گوشت را در آن سرخ کنید گوشت ها را از قابلمه بیرون بیاورید.
3)در صورت لزوم، یک قاشق غذاخوری دیگر روغن به ماهیتابه اضافه کنید و پیاز را به مدت 3 دقیقه در آ سرخ کنید. سیر را اضافه کرده و 2 دقیقه دیگر تفت دهید. سپس گوشت های سرخ شده را به ماهیتابه برگردانید.
4)گوجه فرنگی ها را به ماهیتابه اضافه کنید و بگذارید تا مواد به جوش بیایند. سپس حرارت را کم کرده و فلفل های خرد شده، پوست پرتقال و لوبیا های پخته و آبکش شده را همراه کمی نمک و فلفل داخل ماهیتابه بریزید.
5)کلیه محتویات ماهیتابه را همراه آب مواد، داخل یک قابلمه ریزید.
6)درب قابلمه را ببندید و آن را در فری که از قبل گرم شده روی حرارت 180 درجه سنتیگراد یا 350 درجه فارنهایت و یا عدد 4 فرهای گازی به مدت 45 دقیقه قرار دهید تا لوبیا و گوشت به خوبی نرم شده و بپزند. جعفری خرد شده را روی غذا بپاشید و آن را بلافاصله سرو نمایید