1.فر را با دمای 200 درجه سانتی‎گراد گرم می‌کنیم. بلغور گندم را به مدت 20 دقیقه در آب سرد می‎خوابانیم تا به اصطلاح خیس بخورد، سپس آبکش کرده و کنار می‎گذاریم. کدوها را از طول برش داده و هلالی شکل و درشت برش زده و بر روی سینی فر قرار می‎دهیم. سیر را پوست کنده و ریز می‎کنیم. پوست پیاز را گرفته و ریز خرد می‌کنیم. دانه‎های فلفل را جدا کرده و درشت خرد می‎کنیم. بادنجان را در تکه‎های درشت خرد می‎کنیم. پیاز گل رازیانه را به‎صورت نسبتا ضخیم برش داده ساقه‎های سبز رنگ را جهت تزئین کنار می‎گذاریم.
2.فلفل، بادنجان، سیر، پیاز و گل رازیانه را همراه با سیر خردشده اضافه کرده و با چند قطره روغن زیتون هم می‎زنیم. در ادامه نمک مواد را تست می‎کنیم. مواد را 30 تا 40 دقیقه داخل فر کباب می‎کنیم ضمن اینکه در طول کار هر چند دقیقه یکبار سینی را از فر خارج کرده و مواد را زیرو رو می‎کنیم تا جایی که سبزیجات درون سینی کاملا پخته شده و برشته شود. به محض خارج کردن سینی از فر، سرکه سفید را بر روی سبزیجات پاشیده و سپس کنار می‎گذاریم تا خنک شوند.
3.بعد از سرد شدن، سبزیجات تازه مانند جعفری، ریحان، نعناع و آویشن را بر روی تخته آشپزخانه قرار داده و کاملاً ریز می‎کنیم.
4. بلغور گندم را در یک تابه بزرگ ریخته، با آب سرد می‎پوشانیم، بعد بر روی شعله بالای اجاق به جوش آورده، شعله را کم می‎کنیم و برای 20 دقیقه آرام‎ می‌پزیم تا دانه‎ها نرم و ملایم شوند. سپس آبکش می‎کنیم.
5. بلغور را به چند قطره روغن زیتون آغشته و آب لیمو ترش را روی آن می‌ریزیم. نمک و فلفل را اضافه کرده و با سبزیجات خرد شده هم می‎زنیم. رازیانه را بر روی مواد پخش کرده و سرو می‎کنیم.