در ابتدا بیسکوییت های کاکائویی ، پودر قند و کره را داخل میکسر بریزید و همزده تا یک دست شود. کف قالب کاغذ روغنی بیندازید و روی کاغذ و دیواره را کاملا با قلمو چرب کنید و بعد مخلوط بیسکوییتی را ته قالب خوب پهن کنید، خوب فشار دهید و پرس کنید تا مواد یک دست و منسجم شوند. مواد را به مدت 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا سفت شود.
شکلات و شیر را داخل کاسه ای بریزید و روی بخار آب قرار هید تا آب شود( روش بن ماری).
ژلاتین را نیز داخل کاسه بریزید و چند قاشق آب روی آن بپاشید( هم نزنید) و روی بخار آب قرار دهید تا ژلاتین حل شود.(می‌توانید داخل مایکروویو هم آن را حل کنید). پنیر ماسارپونه را با همزن بزنید تا یکدست شود سپس مخلوط شکلات و شیر را اضافه کنید، کمی هم بزنید سپس ژلاتین حل شده را اضافه و مخلوط کنید.
خامه را جداگانه داخل کاسه بزنید تا خودش را بگیرد سپس در انتها خامه را به مایه چیز کیک اضافه نمایید. قالب چیز کیک را از یخچال خارج کنید سپس مایه چیز کیک را روی بیسکوییت هایی که سفت شده است بریزید و با قاشق صاف کنید سپس قالب را به مدت 3 تا 5 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا بسته شود.
پس از این‌که چیز کیک بسته شد آن از قالب خارج کنید. به این صورت که اول با چاقو دور چیز کیک را از قالب جدا کنید و بعد آن را از قالب خارج کنید.
چیز کیک را با شکلات آب شده و فندق تزیین کنید.