اگه بیسکوئییت شکلاتی نداشتین،ساقه طلایی + یک قاشق غذاخوری شکر+ دو قاشق غذاخوری پودرکاکائو استفاده کنید.
اول بیسکویت ها رو توی خرد کن حسابی خرد می کنیم بعد کره رو آب می کنیم با بیسکویت خردشده مخلوط می کنیم ته قالب کمربندی که با کف آن را با کاغذ قنادی پوشاندیم خمیرحاصل شده رو پهن می کنیم. (قالب ٢۴ سانتی خوبه ). در کناره های ظرف خمیر رو بالا می آریم. ظرف رو می‌گذاریم توی تخچال که خنک بشه و خودش رو بگیره.
پنیر خامه ای، دو قاشق از آرد، وانیل و شکر رو باهم مخلوط می کنیم تا صاف و یکدست شوند. بعد تخم مرغ ها رو دانه دانه به مواد اضافه می‌کنیم و هر بار خوب مخلوط می کنیم. شکلات شیری رو تکه تکه می کنیم و با باقیمانده آردمخلوط می‌کنیم. بعد ان هارو به مخلوط پنیر و..اضافه می کنیم.
مایه رو روی مخلوط بیسکویت می ریزیم و توی فر روی حرارت 175 درجه سانتی گراد روی پنجره وسط می گذاریم تا کاملاً خودش رو بگیره (حدود 75 دقیقه). در صورتی که احساس کردین داره روی کیک قهوه ای می‌شه ولی هنوز کامل نبسته، روی کیک رو با کاغذ یا فویل بپوشانید.
وقتی کیک کامل پخته شده، می گذاریم سرد بشه وقتی از حالت داغی درآمد، حداقل 4 ساعت می‌گذاریم توی یخچال باشه (اگر عجله ندارین بذارین یه شب تا صبح بمانه). بعد کیک رو از قالب در می آوریم به آرامی کاغذ شیرینی رو ازش جدا می‌کنیم و توی بشقاب می گذاریمش.
برای تزیین روی کیک، اول کرم تازه (crème fraîche) رو با پودر قند و وانیل مخلوط می زنیم، و کرم بدست آمده رو روی کیک می مالیم. حالا شکلات رو آب می کنیم و هر طرحی دوست داریم روی کیک با شکلات درست می کنیم. کیک رو می‌گذاریم توی یخچال تا رویش ببندد.