1. جوجه را با مقداری آب و نمک، فلفل و یک عدد پیاز، هویج و کرفس می‌پزیم. گوشت چرخ کرده را دوباره به همراه 2 عدد پیاز رنده شده چرخ می‌کنیم و لپه را با کمی نمک و آب پخته و از صافی رد می‌کنیم. سیب‌زمینی را هم پخته و رنده می‌کنیم و برنج را هم آبکش می‌كنیم.
2. لپه پخته را چرخ‌کرده با سیب‌زمینی و گوشت مخلوط کرده و در دستگاه میکسر به مدت 10 دقیقه مخلوط می‌کنیم و یا 15 دقیقه بادست خوب ورز می‌دهیم تا مواد یکدست و لطیف شود.
3. سبزی که خوب پاک کرده و خرد کرده و روی حرارت کمی تفت داده‌ایم را به مواد بالا اضافه می‌کنیم. سه عدد تخم‌مرغ را هم اضافه می‌کنیم(یکی از تخم‌مرغ‌ها را پخته و کامل نگه مي‌داریم) و مواد را 15 دقیقه خوب ورز می‌دهیم.
4. نیمی از مواد را روی پارچه توری در داخل سینی پهن می‌کنیم و مرغ را داخل آن می‌گذاریم و یک دانه تخم‌مرغ کامل را درون مرغ قرار داده به همراه یک عدد پیاز سرخ شده، زرشک، گردو و کشمش و آلو، سپس باقی مواد کوفته را روی جوجه می‌ریزیم و به طوری‌که جوجه درون این مواد ناپدید شود و فقط سرد و پای جوجه به عنوان شاخ گوسفند بیرون بماند و سپس پارچه توری را کامل روی کوفته قرار می‌دهیم.
5. آرد را در کمی روغن تفت می‌دهیم و همراه با پیاز داغ در قابلمه بزرگی که گنجایش کوفته را داشته باشد می‌ریزیم و رب گوجه را هم اضافه کرده و سس درست می‌کنیم. نصف قابلمه را که کوفته در آن جا می‌گیرد آب می‌ریزیم و زمانی که آب به جوش آمد کوفته را داخل آن قرار می‌دهیم تا بپزد. مرتب آب را به بالای کوفته هم می‌ریزیم تا کوفته سفت شود و هر چند وقت یکبار تنظیف یا همان پارچه حاوی کوفته را بلند کرده و دوباره سر جای خود می‌گذاریم تا کوفته ته نگیرد.
6. پس از حدود 2 ساعت پخت با حرارت ملایم و تکرار موارد بالا کوفته پخته شده را به کمک کفگیر بزرگ و دست از قابلمه بیرون آورده و در ظرف مورد نظر تزیین می‌کنیم.