اول از همه فر رو با دماي 180 درجه سانتيگراد روشن كنيد و بعد هم قالب مستطيل 25 در 35 سانتي متري رو چرب كنيد. يه ورق نون ميكادو رو كف قالب بندازيد و روي اونو هم كرم وانيل بماليد و كنار بذاريد.
پودر كاكائو رو داخل روغن مايع بريزيد و خوب مخلوط كنيد و باز كنار بذاريد. كره يا مارگارين رو كه حداقل نيم ساعت قبل از شروع كار از يخچال درآورديد و خوب هم نرم شده رو داخل يه كاسه بريزيد و با همزن برقي شروع به زدن كنيد شكر رو اضافه كنيد و همچنان مواد و هم بزنيد تا سفيد و پوك بشه. تخم مرغها رو دونه دونه اضافه كنيد و دقت كنيد خوب با مواد مخلوط بشن. تو يه ظرف آرد و بكينگ پودر رو مخلوط كنيد و توي سه مرحله وبه تناوب با شير به مواد قبلي اضافه كنيد. حالا كشمش و اضافه كنيد و بعد مواد رو به دو قسمت تقسيم كنيد به يه قسمت از مواد مخلوط روغن و پودر كاكائو رو اضافه كنيد و خوب مخلوط كنيد. اين مواد كاكائويي رو به همراه مواد ساده به طور نامنظم داخل قالب بريزيد. روي تكه دوم نون ميكادو كرم وانيل بريزيد و روي مواد كيك قرارش بديد( رويه وانيلي بايد به مواد بچسبه) با دست كمي به نون ميكادو فشار بياريد تا به سطح مواد بچسبه.
قالب رو به مدت 45 دقيقه طبقه وسط فر بذاريد. بعد از پخت، قالب رو روي پنجره سيمي قرار بديد تا كاملا خنك بشه و بعد هم كيك رو برگردونيد و با يه چاقوي تيز به ابعاد دلخواه برش بزنيد. اگه طرز تهيه كرم وانيل رو بلد نيستيد از اين دستوري كه براتون مي‌ذارم استفاده كنيد. يك ليتر شير رو داخل ظرف بريزيد، يك ليوان از شير رو برداريد و كنار بذاريد و شعله رو روشن كنيد و اجازه بديد تا بجوشه. 100 گرم آرد ذرت، 200 گرم شكر و يك قاشق چاي‌خوري وانيل رو با يه ليوان شيري كه كنار گذاشتيد مخلوط كنيد و كم كم به شير در حال جوش اضافه كنيد. شعله رو كم كنيد و مرتب مواد رو هم بزنيد تا غليظ بشه و كنار بذاريد تا كرم خنك بشه. اين كرم رو مي‌تونيد تا 10 روز تو ظرف دربسته و البته توي يخچال نگه داريد.