پوسته روی نان پاناتونه را جدا کرده، به نان کره بمالید و دو طرف آن را در تابه گریل کنید تا طلایی رنگ شود. روی یک ظرف 22 سانتی‌متری که بتوانید آن را در فر قرار دهید، کره بمالید و برش‌های نان پاناتونه را در کف ظرف بچینید. آلو‌ها را بریزید و سپس آن ها را با گریپ فروت شیرین روی برش‌های نان پاناتونه قرار دهید.
فر را از قبل تا دمای 200 درجه سانتیگراد گرم کنید. مخلوط شیر، خامه و غلاف وانیل را در قابلمه ای به آرامی حرارت دهید. در کاسه بزرگ جداگانه‌ای تخم مرغ ها را با پودر شکر مخلوط کنید. غلاف وانیل را باز کرده، دانه های آن را در مخلوط شیر بریزید. شیر داغ و خامه را در مخلوط تخم مرغ بریزید و سپس مایع بدست آمده را با دقت روی نان بریزید. ظرف را در کاسه‌ای پر از آب قرار دهید و اطمینان حاصل نمایید که آب داغ تا ¾ کناره های ظرف بالا آمده باشد. حدود 25 تا 30 دقیقه آن را بپزید تا آماده شود؛ قبل از سرو اجازه دهید کمی خنک شود تا کاستارد خوب جا بی‌افتد.
به جای این روش، بعد از این‌که مخلوط دسر را 10 دقیقه کنار گذاشتید تا جا بی‌افتد، می توانید به مدت 45 دقیقه بدون آب با درجه حرارت 160 درجه سانتیگراد آن را بپزید.
*می توانید نان پاناتونه را از شیرینی فروشی ها و فروشگاه های مواد غذایی تهیه کنید، یا به جای این کار نان سفید مرغوب را جایگزین آن نمایید.