ادویه شامل دارچین، زنجبیل، میخک، بادیان رومی، رازیانه، فلفل سیاه و پوست ساییده لیمو می باشد. در صورت نداشتن تمامی ادویه ها از دارچین و زنجبیل و فلفل سیاه و بادیان رومی استفاده شود. اگر بادیان رومی هم نبود، می شود از آن هم صرف نظر کرد ولی بهتر است که بادیان رومی باشد.
طرز تهیه: کدو را با پوست به قطعات کوچک تر بریده و در یک دیگ با آب کم می پزیم تا قسمت گوشتی آن نرم شود.
سپس کدو را در آب کش ریخته تا آب آن برود. پس از سرد شدن، پوست کدو را با کارد جدا می کنیم. بعد، کدو را که به صورت خمیر در آمده در یک پارچه یا تور قرار می دهیم و آب موجود در کدو را تا حدی می گیریم. آب گیری از کدو لازم است.
سپس اول خامه و شیر را در مخلوط کن می ریزیم و بعد شکر را اضافه می کنیم، سپس کدو را اضافه کرده و با هم به مدت 15 تا 20 ثانیه مخلوط می کنیم. هیچ وقت تخم مرغ و ادویه را در مخلوط کن نریزید چون اکثر آن به دیواره مخلوط کن می چسبد و ضایع می شود.
سپس مخلوط را در یک ظرف بزرگ ریخته و تخم مرغ و نمک و ادویه پای را به آن اضافه کرده و با هم زن کیک پزی می‌زنیم. اگر مخلوط به اندازه کافی شیرین نیست می توانید در این مرحله شکر بیشتری اضافه کنید.
یک توضیح برای مقدار ادویه ی این پای: از هر کدام از ادویه های نام برده در بالا، یک قاشق غذاخوری در ظرفی ریخته و همه را با هم مخلوط می کنیم و سپس از این مخلوط ادویه، فقط یک قاشق غذاخوری در مواد پای می ریزیم و مقدار باقی مانده را برای دفعات بعد نگه می داریم. به جز این یک قاشق ادویه مخلوط که دارچین هم شامل آن است یک قاشق دارچین اضافه در مواد پای می ریزیم.
اکنون مخلوط پای کدو برای ریختن در قسمت بیسکویتی آماده است.
روش تهیه کراست با بیسکویت آماده: 230 گرم بیسکویت(مثلا دایجستیو) را پودر کرده و با 4 قاشق غذاخوری روغن گیاهی و 30 گرم کره آب شده مخلوط می کنیم. روغن و کره، پودر بیسکویت را به هم چسبانده و از این رو می توان آن را به کف و دیواره ی ظرف پای به طور مساوی پخش کرد. سپس مخلوط کدو را به درون ظرف ریخته و در فر که از قبل گرم شده است به مدت 60 تا دقیقه با حرارت 130 درجه می گذاریم. فقط قسمت پایین فر را باید روشن کرد. حرارت باید از پایین به ظرف پای بخورد. اگر از ظرف گرد شیشه ای پیرکس استفاده شود می توان به راحتی مشاهده کرد که قسمت بیسکویتی تا چه حد برشته شده است. حتی اگر رنگ بیسکویت پای قهوه ای سوخته شود باز هم اشکالی ندارد.
نشانه ی آماده بودن پای این است که مخلوط کدو پُف کرده و رنگ آن تغییر کرده باشد. می توان با فرو کردن یک چنگال در قسمت وسط پای از سفتی آن آگاه شد. پس از پخته شدن پای، آن را بیرون آورده و در یخچال سرد می کنیم. سپس آن را به 8 قسمت تقسیم کرده و اگر مایل باشید آن را با گردو تزیین می کنید. اگر مواد این پای درست تهیه شود این پای بسیار خوش مزه است که می توان آن را با شیر، قهوه و یا چای صرف کرد.