مايه خمير، شكر و دو قاشق غذاخوري از كل مقدار آرد را درون كاسه‌ مخلوط كرده، شير ولرم را به آن اضافه كرده، هم بزنيد. در ظرف را گذاشته، در جاي گرمي به مدت 10 دقيقه قرار دهيد تا مايه خمير عمل كرده و روي آن محدب شود. تخم‌مرغ‌ها، وانيل و نمك را كاملاً هم بزنيد تا كرم‌رنگ و كش‌دار شود. مايه خمير عمل آمده را با مخلوط تخم‌مرغ هم زده، آرد الك شده را كم‌كم اضافه كرده، با همزن مخلوط كنيد. روي كاسه را پوشانده، مدت نيم‌ساعت به خمير استراحت دهيد تا حجمش 2 برابر شود. كره‌ي مذاب (داغي آن كاملاً گرفته شده باشد) را به خمير اضافه كرده، به كمك همزن آن‌ها را زياد درون خمير فرو نبريد تا خمير روي پايه‌هاي همزن بالا نيايد.
خمير آماده شده را درون قيف پارچه‌اي كه سر ماسوره‌ي گرد به قطر يك‌سانتي‌متر درون آن گذاشته‌ايد ريخته و قالب‌ها را تا نيمه حجمشان با اين خمير پر كنيد.
حدود 15 دقيقه به خمير ما استراحت مجدد دهيد تا پف كند. فر را روي حرارت 140 درجه سانتي‌گراد روشن كنيد و بعد از استراحت دوم خمير(استراحت خمير درون قالب) قالب‌ها را درون فر بگذاريد.
شيريني‌ها را به مدت 25 دقيقه بپزيد تا رويه‌ي آن‌ها كاملاً طلايي شود. وقتي شيريني‌ها را از فر درآورديد، بگذاريد داغي آن‌ها گرفته شود، سپس روي تور سيمي برگردانيد. وقتي كمي خنك شدند با يك عدد خلال دندان روي آن‌ها منافذي ايجاد كنيد و شربت غليظ را روي آن‌ها بريزيد تا كاملاً به خوردشان برود. اين كار را با قلم‌موي آشپزخانه هم مي‌توانيد انجام دهيد. وقتي ساوارين‌ها كاملاً خنك شدند، قسمت گودي روي ساوارين‌ها را با خامه‌ي فرم گرفته، شكوفه زده و با ميوه‌هاي دلخواه تزيين كنيد.
در انتهاي كار مارمالاد زردآلو را گرم كرده، از تزيب رد كنيد تا يك‌دست شود و آن را با قلم‌مو روي ميوه‌ها و ساوارين‌ها بماليد. ماليدن مارمالاد بر روي ساوارين‌ها فقط براي جلا دادن به كار است. مي‌توانيد آن را حذف كرده و روي ميوه‌ها را با ژله‌ي محلول يا آگار آماده كرده بپوشانيد تا پلاسيده نشوند.
نكته آشپزي:
1ـ كره‌ي مذاب را از ابتدا خمير ساوارين اضافه نكنيد چون مقدار زياد آن مانع فعاليت خوب مايه‌خمير مي‌شود. به همين دليل است كه آن را بعد از پف اوليه‌ي خمير به كار ببريد.
2ـ قالب‌هاي سيليكوني ساوارين نياز به چرب كردن ندارند.
3ـ شربت بار استفاده شده براي ساوارين به صورت زير تهيه مي‌شود: 2 پيمانه شكر را با يك پيمانه آب روي حرارت قرار داده، سه قاشق غذاخوري كنستانتره‌ي پرتقال (سن كوئينگ غليظ) به آن اضافه كرده، با هم‌زدن مداوم و شست‌و‌شوي دور ظرف با آب به مدت 20 دقيقه بجوشانيد تا شربت غليظ شده و به دماي 104 درجه سانتي‌گراد برسد.
شربت را وقتي داغ است روي كيك ولرم بريزيد تا جذب آن‌ها شود.
4ـ به جاي شربت بار تهيه شده با كنستانتره‌ي پرتقال مي‌توانيد شربت را با آب زردآلو يا هلو تهيه نماييد.