1. باید از گوشت راسته گوساله یا گوسفند استفاده نمود، نکته قابل توجه برای کباب خوب انتخاب گوشت آن است که باید نرم باشد( بوسیله گردهای مخصوص نرم کننده گوشت نیز می‌توان گوشت را نرم و ترد نمود) ولی بهتر است گوشت را با آب پیاز و فلفل 24 ساعت قبل آماده و نرم نمود.
2. انواع کباب باید در عین پختگی زیاد خشک نشود. کباب را می‌توانیم به هر اندازه که میل داریم پهن کنیم باین ترتیب که راسته را روی تخته می‌گذاریم به اندازه‌ای که میل داریم پهنای کباب بشود یک قطعه جدا می‌کنیم مثلا پهنا چهار انگشت و سپس قطعات دیگر گوشت می‌گذاریم قطعات دیگر را می‌بریم، بعد گوشت را به قطر دو سانتی‌متر ورقه ورقه می‌کنیم و آماده می‌گذاریم.
3. لازم نیست شکل شکل آن‌ها منظم باشد، باید بین هر دو یا سه قطعه گوشت یک قطعه کوچک دنبه به سیخ کشیده، سپس پیاز را نرم رنده می‌کنیم و روغن‌زیتون و فلفل را با پیاز رنده شده مخلوط می‌کنیم و گوشت را در این مایه می‌خوابانیم و می‌گذاریم لااقل یک شب بماند.
4. گوشت‌ها را به سیخ کشیده و کمی روی آن را با کارد می‌کوبیم و روی حرارت ملایم کباب می‌کنیم و گاهی سیخ‌های کباب را بر می‌گردانیم.
5. کباب باید در عین پختگی زیاد خشک نشود و آبدار باشد بعد کباب‌ها را در دیس می‌کشیم و روی آن‌ها را کمی نمک می‌پاشیم و کمی هم کره روی آن می‌گذاریم و اطراف آن‌را با پیاز خلال کرده و جعفری تزیین می‌کنیم.


* کباب را نباید هیچ وقت لای نان قرار داد زیرا آب کباب به خورد نان می رود و خشک می‌شود.
* بدون دنبه نیز می‌توان این کباب را آماده نمود و بعد از طبخ مقداری کره روی آن قرار داد.
* در صورتی که بخواهیم از آب لیمو یا کیوی خردشده برای نرم کردن گوشت استفاده کنیم برای هر یک صد گرم گوشت یک قاشق غذاخوری آب‌لیمو یا کیوی خردشده با پیاز رنده‌شده مخلوط می‌کنیم و نیم ساعت قبل از کباب کردن گوشت را در این مایه می‌خوابانیم.
* در صورتی‌که بخواهیم از گردهای نرم کننده مخصوص گوشت استفاده کنیم برای هر یک کیلو گوشت یک قاشق مرباخوری از گرد نرم کننده با پیاز رنده شده مخلوط می‌کنیم و نیم ساعت قبل از کباب کردن گوشت را در این مایه می‌خوابانیم ممکن است بدون روغن زیتون هم گوشت کباب را آماده کرد . در صورت رعایت مقادیر مواد اولیه این غذا برای 6 نفر کافیست.