1. قبل از هر کار شهد را به این ترتیب آماده کنید: شکر و آب را روی حرارت گذاشته تا شکر کاملا حل شود، سپس عصاره زعفران الیت و هل را افزوده و حدود 10 دقیقه زمان دهید تا شربت غلیظ شود، حال گلاب را اضافه کرده و 1 دقیقه دیگر حرارت دهید، بعد از روی حرارت برداشته یک قطره آبلیمو افزوده و بگذارید تا شهد سرد شود.
2. خمیر آماده را به قطر 1 سانتیمتر باز کرده و با قالب مخصوص زبان آن را قالب زده، سپس یک برش طولی و عمیق وسط آن ایجاد کرده، مقداری شهد روی آنها داده و در فر 200 درجه سانتیگراد که از قبل گرم کرده اید به مدت 10 تا 12 دقیقه قرار دهید تا شیرینی کاملا پف کند. برای اینکه روی شیرینی طلائی شود از گریل استفاده کنید.
3. وقتی شیرینی ها آماده شد، اجازه دهید از گرمای آن کمی کاسته شود و دوباره شهد را روی آنها بریزید، اینکار را بعد از چند دقیقه دوباره تکرار کرده و در انتها با کنجد یا پودر نارگیل تزئین کنید.
نکات 1. خمیر هزارلا آماده را از قنادی ها یا قسمت فروش وسایل یخ زده می توانید تهیه کنید. 2. خمیر این شیرینی باید تا زمانی که همه وسایل مورد نیاز شیرینی را آماده نکرده اید در یخچال نگهداری شود. 3. در صورتی که قالب در دسترس ندارید از کاتر آشپزخانه استفاده کرده و یا با چاقو شکل مورد نظر را درآورید. 4.استفاده از عصاره زعفران الیت و هل در شهد اختیاری می باشد. 5. بجای شهد از چند قاشق عسل که با کمی آب رقیق تر شده و با زعفران مخلوط کرده اید، می توان استفاده کرد.