1. اول همه مواد خشک شامل آرد, شکر و نمک رو باهم مخلوط می کنیم و اگر از خمیر مایه خشک استفاده می کنیم اون رو هم با مواد مخلوط می کنیم.
2. بعد کره رو که به دمای محیط رسیده بهش اضافه می کنیم. کمی مخلوط می کنیم و تخم مرغ ها رو اضافه می کنیم.
3. حالا نوبت اضافه کردن شیر هست که باید کمی ولرم باشه. اگه از خمیر مایه تازه استفاده می کنیم، اول اون رو آروم تو شیر حل می کنیم و بعد شیر رو به مواد اضافه می کنیم.
4. حالا خوب خمیر رو ورز می‌دهیم تا مواد خوب با هم مخلوط شن و یه خمیر یک دست داشته باشیم. وقتی که خمیر از کناره های ظرف جدا شد، یعنی به اندازه کافی ورز خورده. حالا باید بزاریم خمیر مون به مدت دو ساعت یا کمی بیشتر یعنی تا وقتی که حجمش دو برابر شه استراحت کنه.
5. بعد از دو ساعت که خمیرمون حسابی حجم دار شد یه سطحی رو کمی آرد پاشی می کنیم و خمیر رو از داخل ظرف در میاریم و اون جا میزاریم و باز کمی ورزش میدیم. جالا ظرفی که می خواهیم خمیر رو داخل اون در فر بزاریم رو کاغذ روغنی می‌اندازیم و کمی چربش می کنیم. بعد خمیر رو به شکل دلخواه در می آوریم و داخل ظرف می گذاریم.
6 . در اینجا میشه خمیر رو به سه قسمت تقسیم کرد و اون رو بافت یا هر فرم دیگه ای که دوست داریم به اون بدهیم. من خمیر رو به شش قسمت تقسيم کردم و کنار هم تو ظرفم گذاشتم.
7 . بعد دوباره روی خمیر رو می‌پوشانیم و یک ساعت دیگه صبر می کنیم تا دوباره حجمش دو برابر شه.
8 .بعد از این که زمان سپری شد و خمیر حجمش دو برابر شد, روی اون رو کمی تخم مرغ می مالیم و در صورت تمایل کمی شکر دانه درشت می پاشیم. بعد توی فری که از قبل روی 200 درجه گرم کردیم به مدت 10 دقیقه قرار می‌دهیم. بعد از 10 دقیقه حرارت رو کم می کنیم و اون رو روی 175 درجه قرار می دیم و اجازه می‌دهیم حدودا 25-20 دقیقه دیگه یا تا زمانی که روی نان طلایی بشه, داخل فر بمونه.
11. بعد از این که از فر درآوردیم, اجازه می‌دهیم یه چند دقیقه بمونه تا خنک شه. تو این فاصله می تونیم در صورت تمایل یه قاشق عسل رو آب کنیم و با قلم‌مو کمی روی نان بکشیم و کمی شکر دانه درشت برای تزیین بپاشیم!