1. با پشت چاقو قوزک پای مرغ را بشکنید. سپس با نوک چاقو از قسمت دنبالچه شروع کنید. گوشت را از استخوان جدا کنید تا برسید به مفصل ران که به استخوان پشت مرغ وصل می‌باشد.
2. اول مفصل را جدا کنید. پس از آن گوشت ران را از استخوان جدا نموده، همین عمل را با ران دیگر انجام داده بعد شروع کنید استخوان پشت و استخوان سینه را جدا کردن.
3. برسید به غضروف بال آن را هم جدا کنید.استخوان بال را نیز کاملا درآورید. فقط نوک بال مرغ می‌ماند.
4. با نیمی از آب‌لیمو، روغن مایع، زعفران، نمک و فلفل مرغ را مزه‌دار کنید. مرغ را کنار بگذارید و مواد داخل مرغ را به این ترتیب آماده کنید.
5. برنج را از هفت الی هشت ساعت قبل با آب و نمک خیس کنید. در قابلمه مناسبی آب ریخته روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید.
6. آب برنج خیس شده را خالی کنید، برنج را در آب جوش ریخته و بجوشانید تا مغز برنج پخته شود. آبکش کنید در این فاصله هویج را با کمی آب نیم‌پز کنید.
7. سپس با برنج و پیاز سرخ شده مخلوط کنید. زرشک گردو خردشده و خلال بادام را نیز اضافه کنید. شکر و کره، بقیه زعفران، آب‌لیمو، نمک و فلفل را مخلوط کرده به تمام مواد اضافه کنید.
8. مواد آماده شده را داخل مرغ بریزید. ابتدا ران‌های مرغ را پر نموده و بعد بقیه قسمت مرغ تا به گردن را دوخته و باقیمانده مواد را داخل آن می‌ریزیم.
9. با دست مرغ را فرم می‌دهیم. به طوری که شکل اولیه خود را پیدا کند. مرغ را در سینی چرب شده قرار داده مابقی زعفران را با یک قاشق غذاخوری روغن مایع، کمی نمک و فلفل مخلوط کرده و با قلم‌مو روی مرغ می‌مالیم.
10. سینی را درون فر با حرارت 350 درجه فارنهایت یا 175 درجه سانتی‌گراد از قبل گرم شده است. به مدت 1 ساعت و 45 دقیقه تا دو ساعت می‌پزیم. 11. توجه داشته باشید که مرغ باید کاملا طلایی شود. سپس از فر خارج کرده و نخ آن را بیرون می‌کشیم و به دلخواه تزيین می‌کنیم.