برای تهیه این دسر ابتدا باید زرده و سفیده را از هم جدا کرده و هر یک را در ظرف‌های مختلف بریزیم. سپس ۳ قاشق غذا خوری شکر را به زرده اضافه کرده و با هم زن برقی آنها را مخلوط می کنیم.
از طرف دیگر یک قاشق غذاخوری باقی مانده از شکر را به سفیده تخم مرغ اضافه کرده و با هم زن آن را آنقدر مخلوط کرده به طوری که کاملا حالت پفکی سفید بخود بگیرد و با وارونه کردن ظرف بیرون نریزد.
در مرحله بعدی ماسکارپونه را به زرده مخلوط شده با شکر اضافه کرده و هم می زنیم. سپس سفیده پفکی را بسیار آرام به زرده با محتویات آن اضافه کرده آن را با قاشق پلاستیکی بسیار نرم مخلوط می کنیم طوری که حالت پفکی سفیده در این مخلوط از بین نرود در این مرحله کرم تیرامیسو آماده شده است. لازم به ذکر است قبل از شروع تهیه کرم تیرامیسو بهتر است اقدام به آماده کردن تمامی کافي ذکر شده کرده تا در وقت شما صرفه جویی شود. سپس کافي آماده شده را در یک ظرف پهن می ریزیم.
در مرحله آخر کف ظرف در نظرگرفته شده برای تیرامیسو را یک لایه کرم با قاشق پهن می کنیم.
سپس سایوردی را داخل ظرف کافه ریخته تا کاملا آغشته به کافي گردد و سپس درون ظرف می چینیم و روی آنها را با کرم تهیه شده کاملا پوشش می دهیم. تمام ساویاردی‌های آغشته شده را بدین طریق در ظرف چیده و با کرم پوشش می دهیم و در پایان پودر کاکائو الک شده را برای تزیین روی ظرف پر شده می پاشیم. در این مرحله تیرامیسو ما آماده است و بعد از ۲ ساعت قرار دادن در یخچال می توانیم آن را سرو کنیم.
برای تهیه تیرامیسو در ایران چنانچه موفق به یافتن ساوویاردی یا بیسکویت لیدی فینگر نشدید می توانید از کیک اسفنجی برش خورده یا نان شیرینی لطیفه استفاده نمایید.