1. دمای فر را روی 200 درجه سانتی‌گراد تنظیم نمایید. در این خوراک بهتر است از هویج‌های باریک و هم اندازه استفاده کنید و بدون این که آن‌ها را نصف و یا خرد نمایید، کف ظرف بچینید. برای پخت این غذا می‌بایست از ظرفی استفاده کنید که ظرفیت کافی برای چیدن هویج‌ها در کف و قرار دادن مرغ روی آن‌ها را داشته باشد.
2. لیمو را نصف کنید و دو حبه سیر را کاملا خرد نمایید. مقداری از آب‌لیمو را روی هویج‌ها بریزید. سپس سیر خردشده و زیره و عسل و نیمی از کره و مقداری نمک و فلفل به آن‌ها اضافه نمایید.
3. برگ‌های جعفری را جدا نمایید و کنار بگذارید. ساقه‌های جعفری را همراه با لیموهای نصف شده و باقی سیرها، داخل شکم مرغ، جای دهید و در صورت دلخواه با مقداری نمک و فلفل چاشنی دهید.
4. مرغ را دقیقا روی هویج‌ها بگذارید و سطح سینه مرغ را با باقیمانده کره، چرب نمایید.
5. ظرف را 30 دقیقه داخل فر قرار دهید تا مرغ سرخ شود و رنگ آن طلایی گردد. سپس آن را از فر بیرون بیاورید. مرغ را به ظرف دیگری منتقل نمایید و هویج‌ها را به هم بزنید تا همه‌ آن‌ها به مواد داخل ظرف آغشته شوند. مرغ را دوباره به ظرف حاوی هویج و سایر مواد بازگردانید. آن را به محتویات داخل ظرف آغشته نمایید و دوباره به مدت 40 الی 50 دقیقه داخل فر بازگردانید تا مرغ کاملا پخته شود.
6. مرغ را حدود 10 دقیقه به ظرف دیگری منتقل نمایید و در این مدت برگ‌های جعفری را خرد کنید. چند دقیقه قبل از سرو، ظرف حاوی هویج را روی حرارت کم بگذارید. وقتی مواد شروع به جوشیدن کردند، برگ‌های جعفری را به آن بیفزایید و به هم بزنید. برای سرو می‌توانید مرغ را روی هویج‌ها بگذارید و یا آن‌ها را جداگانه سرو نمایید.