در ماهیتابه بزرگ فلزی روغن را داغ کنید تا دود از آن خارج شود. برگ بو، میخک، هل سبز و قهوه ای، سنا، دانه رازیانه، فلفل چیلی خشک شده را بریزید و آنها را به خوبی سرخ کنید (تفت دادن هِل قهوه ای از همه هیجان انگیزتر است، دانه های آن می ترکند و عطر و طعم خود را به روغن پس می دهند). پیاز و نصف قاشق چایخوری نمک اضافه کنید و تا زمانیکه طلائی و لعابدار شوند، آنها را سرخ کرده و تفت دهید.
سپس با زنجبیل، سیر خرد شده، زردچوبه، پودر فلفل چیلی و پودر گشنیر هم بزنید. فلفل چیلی تازه خرد شده را در ماهیتابه بریزید و برای جلوگیری از سوختن ادویه جات، کمی آب اضافه کنید. گوجه فرنگی، رب گوجه فرنگی و مقدار کافی نمک ریخته و خوب هم بزنید. حرارت شعله را زیاد کرده و گوشت بره را بیافزایید، آن را به همه ادویجات آغشته کنید. مجدداً کمی آب در ماهیتابه بریزید. درب ظرف را بسته و برای مدت 35 تا 40 دقیقه بپزید.
ماهیتابه را از روی اجاق بردارید و گشنیز خرد شده را روی آن بریزید. غذا را با تکه های گوجه فرنگی، زنجبیل کوبیده شده و گشنیز تزیین کنید.

خلاصه ای در باره این رسپی:
در این دستور تهیه گوشت بره به طرزی بی نظیر نرم و ترد می شود و عطر فریبنده ادویه آن، حتی در هنگام پخت، همه را سرمست می کند. انتخاب نوع ماهیتابه خیلی مهم است. مواد لازم نباید بیشتر از ¼ ارتفاع ظرف را اشغال کنند، در نتیجه به ماهیتابه ای عمیق و فلزی احتیاج دارید که دما را ثابت نگاه دارد.