مرغ را به شکل مکعب های بزرگ ببُرید، اما چربی آن را جدا نکنید چون چربی از خشک شدن، غذا جلوگیری می کند. دانه کنجد و بادام زمینی را در ماهیتابه بدون روغن تفت داده و سپس آنها را بکوبید. پودر حاصل را با مقدار کمی شیر مخلوط کنید. این خمیر به سُس، غلظت و قوام می دهد.
روغن را داخل ماهیتابه آهنی داغ کرده، سپس پیاز و کمی نمک به آن اضافه کنید. آن را روی شعله متوسط قرار دهید تا غلیظ شده و پس از 5 دقیقه به رنگ طلائی تیره در آید و از روی شعله بردارید.
خمیر بادام زمینی، زنجبیل، سیر، پودر فلفل چیلی، زردچوبه، ماست، ادویه گارام ماسالا، دانه زیره و مقداری نمک را داخل کاسه¬ای بزرگ ریخته و با هم مخلوط کنید. اول پیازداغ و بعد مرغ را اضافه کنید. به مدت 10 دقیقه آن را در سُس بخیسانید (اسیدی بودن ِماست، به تُرد شدن مرغ کمک می کند، اما اگر زیاد در این حال باقی بماند بیش از اندازه نرم خواهد شد).
مرغ و سُس را در همان ماهیتابه که پیاز را در آن تفت داده اید، ریخته و یک کاسه فلزی بزرگ را به عنوان درپوش طوری روی آن قرار دهید که دورتادور آن به حاشیه ظرف بچسبد. ¼پیمانه آب در کاسه بریزید. گرمای ماهیتابه، باعث ایجاد مکش و ثابت نگاه داشتن کاسه می شود و با ایجاد بخار، محیطی مجازی مانند دیگ ِزودپز به وجود می آورد. مرغ را به مدت 30 تا 40 دقیقه روی درجه حرارت متوسط بپزید (زمانیکه آب داخل کاسه بخار شده باشد، مرغ آماده است). قبل از سرو کردن به آن آب لیموترش اضافه کنید
خلاصه ای در باره این رسپی:
آیا غذایی خوشمزه تر از مرغ ترد با ادویه فراوان وجود دارد؟
زمانیکه مرغ در آب خودش در حال پخته شدن است، بخار می کند و این بخار در تماس با کاسه آب دوباره به قابلمه بر می گردد و در نتیجه، طعم خوش کاملاً به خورد غذا می رود. با این شیوه، مرغ به حدی نرم می شود که گوئی بخارپز شده است.