1.ابتدا قابلمه مناسبی را پر آب کرده با مقداری نمک روی حرارت می‌جوشانیم.
2. حال قسمت چوبی کلم را به صورت یک مخروط با کارد تیزی در می‌آوریم و داخل آب جوش قرار می‌دهیم تا برگ‌ها کمی نرم شود سپس از آب بیرون آورده و به آرامی برگ‌ها را جدا می‌کنیم.
3. گوشت چرخ کرده را همراه با یک عدد پیاز رنده شده، مقداری زردچوبه را با روغن زیتون مولیناری تفت می‌دهیم.
4. سبزی خردشده و برنج آبکش شده را به همراه لپه پخته شده اضافه می‌کنیم و با مقداری از روغن زیتون مولیناری حدود 50 گرم مجددا مواد را مقداری تفت می‌دهیم.
5. حال نمک مواد را مي‌چشیم و در صورت نیاز، نمک وفلفل و همچنین محلول زعفران الیت را به مواد می‌افزاییم.
6. قسمت پشت برگ کلم که دارای یک رگبرگ ضخیمی است با کارد تیزی کمی می‌گیریم تا بتوان از مواد، داخل کلم برگ ریخته و به راحتی آن را بپیچیم کف ظرف مناسبی را مقداری برگ چیده و دلمه‌ها را در ظرف می‌چینیم و با مقداری حدود 2 لیوان آب می‌پزیم بهتر است در هنگام پخت دلمه‌ها در ابتدای پخت حرارت ملایم باشد و یک بشقاب یا جسم سنگینی بر روی دلمه‌ها قرار دهیم تا هنگام پخت دلمه باز نشوند.
7. پس از این‌که دلمه‌ها پخته شد اگر بخواهیم دلمه‌ها طعم ترش داشته باشد حدود 750 میلی لیتر آب گوجه‌فرنگی یا سس رب گوجه‌فرنگی روی سطح دلمه‌ها می‌دهیم تا آب آن تبخیر شود.
8. سس جذب دلمه‌ها گرددو اگر بخواهیم طعم ملس بدهد باید 1 پیمانه شکر را با 1 پیمانه سرکه مخلوط کنیم و روی سطح دلمه‌ها بدهیم و اجازه دهیم کاملا آبش تبخیر شود و سس و چاشنی دلمه جذب گردد.