تمام روغن زیتون به جز 2 قاشق غذاخوری از آن را در قابلمه مناسبی گرم کنید. پیاز را همراه با دانه های کاج و کمی نمک به مدت 5 دقیقه روی شعله ملایم تفت بدهید و دائم هم بزنید تا پیاز نرم شود. برنج را نیز اضافه کنید و چند دقیقه دیگر به تفت دادن مواد ادامه دهید. بعد از برنج، گوجه فرنگی را همراه با کشمش، چیلی و کمی نمک و فلفل به مواد افزوده و اجازه دهید آنها نیز چند دقیقه ای تفت داده شوند. به اندازه کافی آب جوش اضافه کنید تا روی برنج گرفته شود و سپس سبزیجات را نیز به مواد اضافه کنید. حرارت را کم کنید تا مواد با درب بسته به مدت حدوداً 10 دقیقه بپزند تا آب جذب برنج شود. برنج باید سفت تر باشد و نباید مانند پلوی کته زیاد له شود. سپس شعله را خاموش کرده و اجازه دهید مواد کمی خنک شوند.
در همین فاصله، سر بادمجان ها را جدا کنید و با یک قاشق چایخوری کوچک یا قاشق مخصوص سبزی آرایی داخل آن را خالی کنید به شکلی که ضخامت دور بادمجان نیم سانتیمتر باقی بماند. کدو را نیز به همین ترتیب خالی کنید اما دقت داشته باشید که سر آن را از کمی پایینتر و حدود ⅓ طول کدو جدا کنید تا قسمت بالای آن زیاد باریک نباشد. فلفل ها را به گونه ای برش دهید که دو قسمت از هم جدا نشوند و در قسمت بالا درست مانند دری لولا دار به فلفل متصل باشد. دانه های فلفل را نیز خارج کنید. گوجه فرنگی ها را نیز درست مانند فلفل ها آماده کنید و دانه آنها را در بیاورید.
در مرحله بعد تمام سبزیجات آماده شده را با مواد میانی پر کنید و آنها را کف یک تابه بزرگ یا قابلمه ای مناسب بچینید به شکلی که تکان نخورند و کاملاً صاف باشند. از حلقه های گوجه فرنگی به عنوان سری برای بادمجان ها و کدوها استفاده کنید و روغن زیتون باقیمانده را روی مواد بریزید. آنقدر آب گرم در قابلمه بریزید تا حدود 2 تا 3 سانتیمتر از ارتفاع سبزیجات را در بر بگیرد. سپس درپوش ظرف را بسته و اجازه دهید دلمه ها با حرارت ملایم حدود 20 دقیقه بجوشند.

خلاصه ای در باره این رسپی:
دلمه غذایی رنگارنگ، تازه و بسیار خلاقانه است. سعی کنید برای درست کردن آن از سبزیجات مختلفی همراه با مواد میانی خوشمزه آن یعنی برنج و دانه کاج استفاده کنید، زیرا هنگام سرو ظاهر بسیار زیبایی دارند.