1. بادمجان‌ها را سرخ كنيد. قارچ‌ها را با آب ليموترش و كمي نمك در روغن تفت دهيد تا آب قارچ كشيده شود.
2. برنج خيس كرده را آبكش كنيد(برنج را زنده بر داريد). ماست، زرده تخم‌مرغ، زعفران، نمك، دوسوم از روغن(ذوب‌شده و سرد‌شده) و يك‌سوم از برنج را به‌طور كامل باهم مخلوط كنيد. در قابلمه‌ نچسب باقي مانده‌ي روغن را بريزيد. سپس از مواد ته‌چين در آن ريخته و كاملا صاف كنيد.
3. روي مواد ته‌چين، بادمجان‌هاي سرخ شده را بچينيد و كمي نمك بپاشيد. ‌يك‌سوم ديگر از برنج سفيد را روي بادمجان‌ها بريزيد و صاف كنيد. قارچ‌هاي تفت داده را بريزيد و صاف كنيد. قارچ‌هاي تفت‌داده را با پياز‌داغ روي برنج سفيد بريزيد، دوباره صاف كنيد.
4. كمي روغن و آب و زعفران را با هم مخلوط كنيد و به‌صورت نقطه‌اي روي برنج دهيد. درب قابلمه را گذاشته و روي حرارت زياد بگذاريد. همين‌كه صداي ته‌چين درآمد روي حرارت ملايم(با شعله پخش‌كن) گذاشته تا به مدت 45دقيقه كاملا دم بكشد.
5. در ظرف دلخواه ته‌چين را برگردانيد و با كمي پياز داغ، خلال پسته، خلال بادام و زرشك تزيين كنيد. زرشك را پاك كرده و بعد از چند بار شستن در آبكش بريزيد.
6. در تابه‌ كوچك يك قاشق روغن را روي حرارت ملايم كمي داغ كنيد، زرشك را به روغن اضافه كرده، به مدت 30ثانيه تفت دهيد، سپس زعفران را افزوده و به مدت يك دقيقه تفت دادن را ادامه دهيد.
7. خلال بادام را براي تزيين از قبل خيس كنيد تا نرم شود، سپس در آبكش بريزيد و بعد در كمي روغن به مدت 2 تا 3 دقيقه تفت دهيد.