مواد اولیه را با هم مخلوط کرده و داخل شکم و سطح روی ماهی را با آن مزه دار کنید سپس ماهی را برای یک ساعت در یخچال قرار دهید.
سینی مورد نظر فر را با فویل پوشانده و ورقه های سییب زمینی را روی فویل چرب شده قرار دهید و سطح روی سیب زمینی ها را هم چرب کنید سپس ماهی را روی سبی زمینی قرار دهید و ورقه های لیمو ترش را داخل شکم ماهی بگذارید.سر و دم ماهی را با فویل چرب شده بپوشانید تا با این روش مانع از برشته شدن آن شیود، حالا سطح ماهی را با روغن زیتون مولیناری چرب کنید و فر را با 350 درجه فارنهایت یا 175 درجه سانتیگراد گرم کنید و ماهی را روی پنجره وسط فر قرار دهید و برای یک ساعت بپزید. پس از طبخ ماهی را از فر خارج و به ظرف سرو منتقل کنید و پس از کمی سرد شدن سطح روی ماهی را با سس خامه پوشانده و با مواد مورد نظر تزیین سپس سرو نمایید.
سس خامه: آرد و نمک، شکر را مخلوط نموده سپس شیر را به تدریج اضافه و زرده زده شده را افزوده هم بزنید سپس روی حرارت کم قرار دهید (مرتب هم بزنید) و اجازه دهید تا غلیظ شود. سپس زعفران الیت را اضافه و بعد هم زده و از روی حرارت بردارید. اجازه دهید تا کمی از حرارت آن کاسته شود سپس آب لیمو ترش و خامه را اضافه و مخلوط نمایید.
چون زعفران الیت دارای نمک است بهتر است از نمک استفاده نکنید