1. ماهي شير را به تکه‌هاي کوچک 3 در3 سانتي‌متر و به قطر 2 سانتي‌متر خرد کنيد. تکه‌هاي ماهي را با نمک و زعفران الیت 20 دقيقه مزه‌دار کنيد.
2. تابه‌اي را روي حرارت بگذاريد و روغن را در آن بريزيد. تکه‌اي ماهي شير را با دقت در روغن سرخ کنيد.
3. براي تهيه خمير پفکي، ابتدا مايه خمير را با شکر و آب ولرم مخلوط کنيد و کنار بگذاريد. زمان لازم براي عمل آمدن مايه خمير 5 دقيقه است.
4. در ظرفي آرد، بيکينگ پودر، نمک، وانيل و فلفل را با هم مخلوط کنيد. سپس3 عدد زرده تخم‌مرغ و کره آب کرده را نيز بيفزاييد و خوب هم بزنيد. بعد شير ولرم را کم کم داخل مواد بريزيد.
5. در آخر، مايه خمير عمل آمده را اضافه کنيد و خوب هم بزنيد. توجه داشته باشيد خمير به دست آمده کمي رقيق است. اين خمير را در دماي آشپزخانه دو ساعت استراحت دهيد تا کيفيت لازم را به دست آورد.
6. سپس 3 عدد سفيده تخم‌مرغ را در ظرفي تميز با هم‌زن برقي بزنيد تا کاملا پف کند. بعد سفيده‌ها را به خمير اضافه کنيد و با ليسک به آرامي هم بزنيد. اين کار را با دقت انجام دهيد تا پف سفيده تخم‌مرغ نخوابد.
7. تابه را روي شعله قرار دهيد و به مقدار لازم، در آن روغن بريزيد. وقتي روغن کاملا داغ شد، فيله‌هاي ماهي شير سرخ کرده را که خنک شده است به خمير پفکي آغشته کنيد و داخل روغن برشته نماييد. دقت کنيد که حرارت مناسب باشد تا خمير برشته شده نسوزد.
8. سپس فيله‌ها را داخل ظرفي مناسب بچينيد و روي آن را با پاپيون‌هايي از ژامبون مرغ، سيب‌زميني و هويج پخته تزيين کنيد.