1. ابتدا براي تهيه خمير، تمام مواد به‌جز آرد را در كاسه‌اي گود با يكديگر مخلوط كرده و به‌تدريج آرد را به آن‌ها اضافه مي‌كنيم و به‌هم مي‌زنيم تا خمير شوند. خمير را كمي ورز داده تا يكدست و مطلوب شود.
2. سپس آن را داخل ظرف در بسته‌اي قرار مي‌دهيم و اجازه مي‌دهيم 3 ساعت دردماي محيط استراحت كند. در اين مرحله، قوطي‌هاي مخصوص باقلوا را كنار دست‌مان مي‌گذاريم و مقداري كف آن‌ها را چرب مي‌كنيم.
3. خمير را به گلوله‌هاي كوچك كه كمي از يك گردو بزرگ‌تر باشند تقسيم كرده و روي سطح كار را آردپاشي مي‌كنيم.
4. سپس هركدام از خميرها را روي سطح كار پهن‌كرده و براي اين كار دقت مي‌كنيم خمير تقريبا به شكل مستطيلي و اندازه جعبه درآيد.
5. خمير بايد بسيار نازك باشد، به‌طوري كه وقتي آن را بلند مي‌كنيم، احساس كنيم دست از پشت آن كاملا مشخص است. در اين زمان، قوطي را روي خمير برگردانده و دور تا دور آن را برش مي‌زنيم و خمير را داخل قوطي مي‌اندازيم.
6. شش لايه خمير كف قوطي روي هم قرار مي‌دهيم. بادام و پودرقند و هل را با هم مخلوط كرده، روي خمير داخل قوطي مي‌ريزيم و با پشت قاشق خوب فشرده مي‌كنيم.
7. پنج ورق ديگر خمير نازك را روي بادام‌ها قرارداده و سپس به شكل دلخواه( لوزي يا مربع يا مستطيل) برش مي‌زنيم.
8. پس از برش‌زدن، 80 گرم كره را آب كرده و كف رويي آن را با قاشق برمي‌داريم و روي باقلواها پخش مي‌كنيم و به‌مدت 30 تا 40 دقيقه روي پنجره بالايي فر كه از قبل با دماي 160 درجه سانتي‌گراد گرم كرده‌ايم، مي‌پزيم تا روي باقلوا كاملا طلايي شود.
9. آب، شكر وگلوكز را مي‌جوشانيم و پس از اين‌كه باقلوا خنك شد، شربت داغ را آرام آرام و با فاصله‌هاي زماني روي آن مي‌ريزيم.