1-ابتدا گوشت چرخ کرده و پیاز رنده شده و سیر له شده و نمک و فلفل را خوب تفت می دهیم . در آخر هم رب گوجه وادویه را اضافه می کنیم. ومی گذاریم آب آن تمام شود وبه روغن بیفتد.
2-برنج را با نمک بدون روغن - کته میکنیم. کمی آب آن را اضافه می ریزیم تا برنج خوب له شود.(مثل برنج شیر برنج ).بعد برنج را با غذا ساز ویا با گوش کوب خوب نرم می کنیم ومی گذاریم سرد شود. سیب زمینی را با کمی نمک می پزیم و رنده می کنیم.
3-برنج وسیب زمینی وتخم مرغ را خوب مخلوط می کنیم و بعد ورز می دهیم .کلأ خمیر مقداری چسبندگی داره .ونباید خیلی هم سفت بشه. اگه خیلی شل بود می توانیم یکی دو قاشق آرد به آن اضافه کنیم.خمیر من دوقاشق غذا خوری آرد برد. ولی اصلأ در ریختن آرد عجله نمی کنیم و از این بیشتر هم نمی ریزیم چون مزه خوب برنج از بین می ره .وقتی کبه ها را آماده کردیم خودش به میزان زیادی سفت می شه . اول کبه ها رو زدم تو تخم مرغ زده شده و بعد هم تو آرد سوخاری دیگه وا نرفت اون وسطی بدون آرد سوخاریه بقیه رو زدم تو تخم مرغ و آرد سوخاری. به اندازه گردو از خمیر بر می داریم .وکف دست باز می کنیم وکمی ار مواد گوشت را وسط آن می گذاریم و گرد می پیچیم.
4-تمام کبه ها را آماده می کنیم و در سینی می چینیم . در یک ظرف دیواره بلند کوچک روغن می ریزیم و روی حرارت زیاد می گذاریم تا روغن کاملأ داغ شود .و بعد آنها را داخل روغن می اندازیم .وقتی خودش را گرفت حرارت را کم می کنیم.تا آروم سرخ بشه. بر خلاف انتظار خیلی کم روغن جذب می کنه .بهتره بعد از سرخ شدن در صافی بگذاریم تا روغن اضافی اون خارج بشه .