1. پیاز را رنده کنید فلفل را نیز ریز خرد کرده و با گوشت مخلوط کنید. سپس بلغور نمک فلفل و ادویه را بیفزایید و با کمی آب یخ یا یخ خردشده به طور کامل ورز دهید. اضافه کردن یخ باعث می‌شود گوشت نرم شود و خنک باقی بماند هم چنین زیاد چربی پس ندهد. از آن جا که برای درست کردن این غذا باید گوشت را زیاد ورز دهیم می‌توانیم گوشت را 2 بار دیگر از چرخ رد کرده یا از خرد کن‌های برقی استفاده کنیم تا نرم شود. سپس بهتر است مواد کوفته را چند ساعت در یخچال بگذاریم تا سرد شود. بعد از یخچال درآورده و دوباره چند دقیقه ورز می‌دهیم.
2. دستتان را مرطوب کنید و از مایه به اندازه نارنگی کوچک بردارید و کف دستتان پهن کنید. از مایه وسط کیبه یک قاشق غذاخوری بگذارید اطراف را به هم برسانید سپس به شکل دوک به آن فرم دهید و در روغن سرخ کنید.
3. می‌توانید یک ظرف فر را چرب کرده و نیمی از مواد را بریزید و با دست پهن کنید. آن گاه از مایه وسط کیبه بر روی آن پخش کرده و بقیه مواد کیبه را بریزید و پهن کنید. بعد با چاقو به شکل لوزی برش دهید و کمی روغن روی آن بریزید( تا روغن درون آن نفوذ کند).
3. درفر پنجره وسط با حرارت 200 درجه سانتی‌گراد بگذارید تا بپزد و روی آن طلایی شود( می‌توانیم ابتدا فویل بکشیم و در آخر بردارید).
4. روغن را در تابه گرم کنید و بادام را در آن طلایی کرده و کنار بگذارید.
5. پیاز و ادویه‌ها را در تابه بریزید. گوشت را اضافه کنید و تفت دهید تا گوشت بپزد آن‌گاه در انتها بادام را اضافه و مخلوط کنید.


* ادویه مخلوط لبنان، فلفل بهار، دارچین و جوزهندی را به صورت پودر در آورده و به طور کامل با هم مخلوط کنید.