1. قالبی که برای پخت این کیک در نظر گرفته‌ایم به شکل گلدانی به قطر دهانه 19 سانتیمتر و قطر قاعده 5 سانتیمتر و طول 14.5 سانتیمتر می‌باشد.
2. دمای فر را روی 180 درجه سانتی‌گراد تنظیم نمایید.
3. سطح داخلی قالب را با مقدار زیادی کره کاملاً بپوشانید و داخل آن یک قاشق غذاخوری آرد بریزید. قالب را کاملاً تکان دهید تا همه سطح آن از آرد پوشیده شود. بعد آرد اضافی را بیرون بریزید.
4. با یک همزن برقی حدود 2 دقیقه کره را بزنید تا رنگ آن روشن‌تر شود و به صورت کرم دربیاید.
5. سپس شکر را به تدریج به آن اضافه نمایید. به این ترتیب که هر بار، یک سوم شکر را اضافه نموده و آن را با همزن برقی کاملاً به هم بزنید.
6. تخم مرغ‌ها را یکی یکی اضافه کنید و بعد از اضافه نمودن هر کدام از آن‌ها، مواد را حدود یک دقیقه به هم بزنید.
7. وانیل را بیفزایید و بعد از افزودن آن، مواد را همچنان به هم بزنید.
8. آرد را الک نمایید و نیمی از آن را همراه با نیمی از شیر به ترکیب کره اضافه کنید. بعد از این‌که مواد را کاملاً به هم زدید، باقیمانده آرد و شیر را بیفزایید و دوباره مواد را کاملاً با هم مخلوط کنید(دقت کنید برای تهیه یک کیک خوشمزه و یک‌دست، لازم است مواد را کاملاً بعد از هر مرحله، خیلی خوب به هم بزنید).
9. خمیر کیک را داخل قالب بریزید. برای جلوگیری از بیرون ریختن خمیر، بهتر است قالب را داخل سینی فر قرار دهید. خمیر کیک را حدود 45 الی 50 دقیقه در فر بگذارید.
10. زمان پخت وقتی کامل می‌شود که اگر یک چاقو را در کیک فرو ببرید و بیرون بکشید، محتویات کیک به آن نچسبد. قالب را از فر بیرون بیاورید و به مدت 15 دقیقه صبر کنید تا کیک داخل آن سرد شود. سپس به کمک یک چنگال، لبه‌های کیک را از قالب جدا نموده و آن را خارج کنید. صبر کنید کیک کاملاً سرد شود. بعد با استفاده از چاقوی دندانه‌دار، سطح کیک را مرتب و صاف کنید. حالا کیک را برگردانید. طوری که قاعده بزرگ‌تر پایین و قاعده کوچک‌تر، در بالا قرار بگیرد.
11. در مرکز قاعده کوچک کیک، با قاشق سوراخی ایجاد کنید و پاهای عروسک را داخل آن بگذارید. طوری که بدنه و سر آن کاملاً راست، بالای کیک قرار بگیرد.
12. برای تزئین دامن عروسک، خامه و شکر و وانیل را خیلی خوب به هم بزنید تا کاملاً با هم مخلوط شوند. قالب ستاره را روی دهانه کیسه مخصوص خامه، بگذارید. سه چهارم خامه را داخل کیسه بریزید. بهتر است ابتدا دهانه کیسه را روی یک کاسه نگه دارید و آن را فشار دهید تا اینکه خامه به صورت یک دست از آن بیرون بیاید. ستاره‌ها یا شکوفه‌های خامه‌ای را روی دامن عروسک بچینید. میان هر ردیف از آن‌ها، یک ردیف جای خالی نگه دارید. مقداری رنگ خوراکی قرمز را به باقیمانده خامه اضافه نمایید و به هم بزنید تا صورتی رنگ شود. این بار ستاره‌های خامه‌ای صورتی را در فاصله خالی میان ستاره‌های سفید، بچینید. می‌توانید برای راحتی بیشتر، روز قبل از سرو، کیک را آماده نمایید و در ظرف دربسته‌ای در یخچال نگه دارید. چند ساعت پیش از سرو، آن را با خامه تزئین نمایید و تا زمان پذیرایی، در یخچال بگذارید.