1. سُس هزار جزیره این سس حدود 485 کیلوکالری انرژی در هر 100 گرمش دارد و نمی ‌تواند گزینه مناسبی برای چاق ‌ها باشد. شما می ‌توانید برای کاهش انرژی این سس،‌ آن را با ماست کم‌ چرب مخلوط کنید و به طعم دلخواه ‌تان برسید.
2.سُس فرانسوی هر 100 گرم از سُس فرانسوی حدود 450 کیلوکالری انرژی دارد. به علاوه، سدیم یا همان نمک این سس نسبت به سایر سُس‌ ها کمی بیشتر است و به همین دلیل مصرف آن به کسانی که مشکلات کلیوی به خصوص سنگ کلیه دارند و همچنین به فشارخونی‌ ها توصیه نمی ‌شود.
3.سُس تارتار این سس در هر 100 گرمش 556 کیلوکالری انرژی و 60 گرم چربی دارد که جزو سس های پرکالری قرار می گیرد. ترکیبات سس تارتار شامل روغن، سرکه، شکر، تخم ‌مرغ، نمک، سبزیجات معطر، پیاز، خیارشور و برخی افزودنی ‌های مجاز است و به همین خاطر سس مناسبی برای افراد چاق و مبتلایان به نقرس و ناراحتی ‌های گوارشی به حساب نمی ‌آید.
4.سُس گوجه‌ فرنگی یا کچاپ سس کچاپ هم یک سُس کم ‌کالری به حساب می ‌آید. چون هر 100 گرم آن نزدیک به 100 کیلوکالری انرژی دارد. فقط حواس تان باشد که به خاطر شکری که در ترکیبات این سُس وجود دارد، ما استفاده از آن را به دیابتی‌ ها توصیه نمی ‌کنیم. ضمن این که اگر شما هم جزو افرادی هستید که به گوجه‌ فرنگی حساسیت دارند، بهتر است قید سس کچاپ را بزنید. البته برخی انواع این سس بسیار تند است البته این سس کم‌ کالری است و طرفداران بسیاری در بین افرادی با ذائقه ‌های آتشین دارد
5.سُس باربیکیو دودی ترکیبات و ویژگی های این سس هم تقریبا شبیه همان سس کچاپ معمولی است با این تفاوت که دود طبیعی، برخی ادویه ‌جات و نشاسته تصفیه ‌شده هم برای تغییر طعم و بو به آن اضافه شده است و به همین خاطر مصرف آن به کسانی که ناراحتی‌ های گوارشی دارند، توصیه نمی ‌شود. البته هر 100 گرم از این سس هم حدود 130 کیلوکالری انرژی دارد.
6.سُس مایونز سس مایونز یکی از پرکالری ‌ترین سُس ‌های موجود در بازار است که مصرف آن به افرادی که کلسترول بالا دارند یا از چاقی رنج می ‌برند، توصیه نمی ‌شود. هر 100 گرم از سس مایونز، حدود 720 کیلوکالری انرژی دارد. بنابراین اگر فرزند بالای 2 سال شما بد غذا و لاغر است یا این که خودتان لاغر هستید و دوست دارید که کمی چاق بشوید، می ‌توانید سس مایونز را به انواع ساندویچ ‌ها یا سالادهای ‌تان اضافه کنید و به این ترتیب، مصرف کالری روزانه ‌تان را بالا ببرید. البته حواس‌تان باشد که در مصرف این سُس افراط نکنید تا دچار چربی خون بالا نشوید. راستی! چون در سس مایونز از تخم ‌مرغ استفاده شده است، اگر نقرس داشته و یا به پروتئین‌ های حیوانی حساسیت دارید، باید دور این سُس را خط بکشید.