فر رو از قبل با دمای ۳۰۰ درجه فارنهایت گرم کنید. بعد ۱۵ تا بیسکویت کرم دار شکلاتی و ۱۰ تا کوکی نعنایی رو داخل غذاساز یا مخلوط کن بریزید و خوب مخلوط کنید تا به صورت پودری در بیان.
بعد، ۵ قاشق غذاخوری کره ی ذوب شده رو اضافه کنید و مخلوط کنید تا زمانی که موادتون کاملاً مرطوب بشه. حالا یه قالب کمربندی ۹ اینچی بردارید و مخلوط رو داخلش بریزید و خوب فشار بدید و بعد کنار بذارید.
بعد از اون پنیر خامه ای نرم شده رو داخل یه کاسه بزرگ بریزید و با همزن دستی و با سرعت متوسط، به مدت ۳ دقیقه – یا تا زمانی که یه کم پف کنه – هم بزنید. شیر تغلیظ شده ی شیرین رو هم اضافه کنید و تا زمانی که کاملاً ترکیب بشن، هم بزنید. حالا ۳ عدد تخم مرغ رو اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.
بعد عصاره ی نعناع و رنگ سبز خوراکی ( به میزان دلخواه ) رو اضافه کنید و هم بزنید.
حالا داخل یه کاسه ی کوچیک، ۱ فنجان از چیپس شکلاتی نیمه شیرین و ۱ قاشق غذاخوری آرد رو با هم مخلوط کنید و به مخلوط پنیر خامه ای اضافه کنید.
بعد مخلوط رو داخل قالب کمربندی و روی لایه ی قبلی بریزید و روی اون ۱/۲ فنجان چیپس شکلاتی بریزید.
بعد قالب رو به مدت ۱ ساعت داخل فر که از قبل گرم کرده بودید قرار بدید.
وقتی از فر خارج کردید، برای اینکه چیزکیک تون ترک نخوره، بلافاصله لبه های چیزکیک رو با چاقو از قالب جدا کنید. اما قالب رو باز نکنید تا چیزکیک تون کاملاً سرد بشه.
اول بذارید چیزکیک تو دمای اتاق سرد بشه و بعد اون رو داخل یخچال قرار بدید تا آماده ی سرو کردن بشه.
تا وقتی که چیزکیک تون داخل یخچال سرد بشه، ۱/۲ فنجان چیپس شکلات و ۱ قاشق غذاخوری شیر رو داخل یه کاسه ی کوچیک بریزید و به مدت ۳۰ ثانیه داخل مایکروویو قرار بدید تا کرمی بشه. وقتی از مایکروویو خارج کردید هم بزنید و بعد دوباره تو فواصل ۱۵ ثانیه ای داخل مایکروویو قرار بدید و هر بار هم بزنید تا زمانی که شکلات کاملاً ذوب بشه و به صورت کرمی در بیاد.
بعد هر تیکه از چیزکیک رو داخل یه بشقاب قرار بدید و روی اون شکلات ذوب شده بریزید و سرو کنید.