فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. برای تهیه خمیر بار لیمویی ابتدا شکر، نمک، اسانس وانیل و رنده پوست لیمو ترش را داخل کاسه بریزید و خوب مخلوط کنید. سپس کره یا روغن جامد ذوب شده سرد و آرد را اضافه کنید.
مواد را مخلوط کنید تا شبیه به خرده نان شود، ته قالب مستطیل شکلی را کاغذ روغنی یا آلمینیوم بیندازید و خمیر را ته قالب پهن کنید( برای این مقدار مواد قالب 20 سانتیمتر در 30 سانتیمتر مناسب است).
با دست خوب خمیر را ته قالب فشرده کنید و با چنگال روی خمیر سوراخ هایی ایجاد کنید( این کار برای جلوگیری از پف کردن خمیر لازم است ) سپس قالب را 10 دقیقه داخل فریزر قرار دهید تا خمیر خوب سرد شود.
قالب خمیر را از یخچال خارج کنید و داخل فری که از قبل روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 20 – 30 دقیقه قرار دهید تا زمانی که برشته و طلایی شود( در این فاصله کرم لیمویی را آماده کنید ).
برای تهیه کرم لیمویی ابتدا شکر، آرد، نمک و رنده پوست لیمو ترش را باهم مخلوط کنید. سپس تخم مرغ ها را به نوبت اضافه کنید، پس از این که مواد به خوبی مخلوط شدند آب لیمو ترش تازه را اضافه کنید.
پس از پخت خمیر لیمویی قالب را از فر خارج کنید و کرم لیمویی را روی آن بریزید، مجدد قالب را داخل فر قرار دهید و حرارت را به 160 درجه سانتیگراد برسانید و 20 – 30 دقیقه دیگر بپزید.
پس از پخت، بار لیمویی را از فر خارج کنید و 1 ساعت کناری قرار دهید تا خوب سرد شود سپس روی آن پودر قند بپاشید، برش بزنید و سرو کنید.